NATUR-PACK

SIŽP uspela na súde. Firma vypúšťala odpadovú vodu bez povolenia

Dotknutej firme sa nepozdával protokol z kontroly SIŽP a napadla ho na súde. Ten dal za pravdu inšpektorom.

SIŽP uspela na súde. Firma vypúšťala odpadovú vodu bez povolenia
Foto: SIŽP

Krajský súd v Košiciach zamietol žalobu spoločnosti TP 2, s.r.o., ktorá súdne napadla protokol z kontroly vykonanej Slovenskou inšpekciou životného prostredia (SIŽP).

Súd tak potvrdil správnosť postupu a aj závery SIŽP, podľa ktorých prevádzkovateľ odkaliska Poša vypúšťal odpadovú vodu do povrchového recipientu bez potrebného povolenia, čím porušil zákon o vodách.

V januári 2021 SIŽP vydala definitívny príkaz na okamžité zastavenie vypúšťania odpadových vôd do odkaliska Poša. Reagovala tak na nahlásené mimoriadne zhoršenie vôd na potoku Kyjov, po ktorom vykonala aj prehliadku okolia.

Dotknutá spoločnosť vlani uviedla, že spôsob a priebeh zasadnutia pracovnej skupiny považuje za účelový a tendenčný. Krajský súd však dal za pravdu inšpektorom.

Podrobnosti sme priniesli v článu na Voda-portal.sk.


Diskusia(0)