Školy prežívajú ťažké obdobie, pomôcť im môže aj vaša firma | ODPADY-PORTAL.SK
Eversheds Sutherland
REDOX
INISOFT

Školy prežívajú ťažké obdobie, pomôcť im môže aj vaša firma

Projekt OZV ASEKOL Ekologická firma motivuje firmy k darovaniu nepotrebných IT zariadení slovenským školám.

Školy prežívajú ťažké obdobie, pomôcť im môže aj vaša firma

Ilustračné foto: Dreamstime

Projekt EKO firma realizuje organizácia zodpovednosti výrobcov ASEKOL SK. V spolupráci so školským programom Recyklohry pomáhajú slovenským školám zabezpečiť chýbajúce elektrozariadenia pre žiakov i učiteľov.

V rámci environmentálneho projektu EKO firma organizácia ASEKOL SK motivuje slovenské firmy k zberu a správnemu nakladaniu s elektroodpadom, ale aj k zavádzaniu triedeného zberu do kancelárií či prevádzok.

Školám pomôžu počítače, tlačiarne, či notebooky

Rok 2022 skomplikovalo aj zdražovanie. Rozhodnúť sa, kde školy financie použijú, bude pre mnohé ešte náročnejšie. Preto sa viaceré zapájajú do projektov, ktoré pomáhajú skvalitniť výučbu žiakov. Pomáhať školám môžu aj spoločnosti vďaka projektu EKO firma.

„Ide o environmentálny projekt, ktorý realizujeme už niekoľko rokov. Jeho súčasťou sú pravidelné výzvy pre zapojené spoločnosti, ktoré majú nepotrebné, ale funkčné zariadenia a chcú ich venovať tam, kde budú využité. A vďaka programu Recyklohry máme na každú výzvu hneď desiatky záujemcov“ opisuje projekt Ronald Blaho, konateľ ASEKOL SK.

Najnovšie sa v rámci projektu EKO firma rozhodla pomôcť spoločnosť CANON SLOVAKIA s.r.o., ktorá venuje vybraným školám 6 multifunkčných tlačiarní. Spoločnosť sa podobným aktivitám venuje pravidelne, hovorí Petra Markovská.

„Tešíme sa, že sme vďaka projektu Ekologická firma mohli pomôcť školám. Spoločnosť CANON vníma zlú situáciu, v akej sa školy nachádzajú, o to viac nás tešia reakcie obdarovaných škôl“ dopĺňa Petra Markovská.

Radosť žiakov aj učiteľov

Prostredníctvom Ekologickej firmy sa do škôl dostali už desiatky zariadení. Na aktuálnu výzvu reagovalo viac ako sto škôl, avšak uspieť mohlo iba šesť z nich. Jednou z úspešných bola Spojená škola internátna v Prešove.

„Do súťaže sme sa rozhodli zapojiť preto, lebo sme novú tlačiareň už zúfalo potrebovali a prostriedky na kúpu novej naša škola nemá. Využívať ju budeme všetci v zborovni, tiež na PC krúžku. Veľmi sa teším a srdečne ďakujem“ odkazuje Peter Zborovský, učiteľ a koordinátor programu Recyklohry na SŠI.

Jedna z tlačiarní poputuje aj do Želiezoviec. „Sme malá škola, ktorá disponuje menším balíkom finančných prostriedkov, a vítame a využívame každú možnosť, aby sme rozšírili technické vybavenie školy. Tlačiareň bude k dispozícii pre pedagógov školy, pre spestrenie výchovno-vzdelávacieho procesu“, hovorí Kristián Šoóky z Gymnázia J.A. Komenského s VJM.

Ako môže pomôcť aj vaša spoločnosť?

Prihláste svoju spoločnosť do projektu EKO firma a zapojte sa do výzvy na pomoc školám. Darovať môžete akékoľvek funkčné elektrozariadenie, ktoré nájde uplatnenie pri vzdelávaní.

ASEKOL SK je komunikačným partnerom denníka Odpady-portal.sk.


Mohlo by vás zaujímať

Všetky samosprávy už majú zbierať bioodpad. Ako upraviť systém, aby fungoval a šetril peniaze?

Všetky samosprávy už majú zbierať bioodpad. Ako upraviť systém, aby fungoval a šetril peniaze?

K inšpirácii dobre fungujúceho systému netreba chodiť ďaleko. Vo viacerých európskych krajinách už používajú kvalitne nastavenú infraštruktúru.

Pozvánka: XV. reprezentačný ples odpadového hospodárstva a priateľov životného prostredia

Pozvánka: XV. reprezentačný ples odpadového hospodárstva a priateľov životného prostredia

Tradičné podujatie sa uskutoční v závere januára 2023 v Bratislave.

Pozvánka: Výklad legislatívy od 1.1.2023 a podanie Ohlásenia za rok 2022...

Pozvánka: Výklad legislatívy od 1.1.2023 a podanie Ohlásenia za rok 2022...

Spoločnosť Inisoft pozýva na webinár: Výklad legislatívy od 1.1.2023 a podanie Ohlásenia za rok 2022 z ENVITA Odpady pre obce a mestá.