NATUR-PACK
REDOX
INISOFT

Bezdotykové odpadkové koše zvýšia hygienu aj komfort. Slovenská firma ukázala novinky

Technológia umožňuje vyhadzovanie bez fyzického kontaktu s odpadkovým košom.

odpadkový kôš

Foto: MEVA-SK

Hygienické zaobchádzanie s odpadom v domácnosti či na pracovisku je o návykoch, ale aj o technológiách. Vhodne navrhnuté riešenia môžu priniesť vyšší komfort pre užívateľov a zároveň hygienickejšie nakladanie s odpadkami.

Rožňavská spoločnosť MEVA-SK svoje portfólio najnovšie rozšírila o odpadkové koše, ktoré majú pre domácnosti a firmy priniesť viaceré výhody zároveň.

„Vzhľadom na to, že sa baktérie a vírusy môžu na odpadoch držať až niekoľko hodín, je vhodné pri manipulácii s odpadom dodržiavať preventívne opatrenia. Nie vždy je však možné takéto opatrenia dodržiavať, obzvlášť vo frekventovaných priestoroch. Lepším spôsobom je kontaktu predchádzať,“ vysvetľujú odborníci z MEVA-SK v blogovom príspevku.

Výrobca rôznych druhov techniky pre odpadové hospodárstvo preto svoj sortiment doplnil o odpadkové koše, ktorých sa pri vhadzovaní odpadu nie je potrebné dotýkať rukami. Fungujú bezdotykovo.

Odpadkové koše fungujú aj bez pedálu

Jednou z možností, ako predchádzať kontaktu s povrchmi odpadkových košov, je variant s priamym vhodením odpadkov.

„Ide o jednoduché prevedenie bez veka, ktorého nespornou výhodou je absencia nutnosti manipulácie s košom a jeho súčasťami,“ priblížila rožňavská spoločnosť.

Ďalšie riešenie, ako zaistiť hygienické podmienky pri zaobchádzaní s odpadmi doma aj na pracovisku, predstavujú odpadkové koše, ktorých je veko otvárané pomocou pedálu.

„Nedochádza tak ku kontaktu rúk, pričom veko udržuje zápach vo vnútri koša,“ vysvetľuje MEVA-SK.

Najžiadanejším a zároveň i najvýhodnejším riešením z pohľadu hygieny je bezdotyková technológia. Veko bezdotykového koša sa automaticky otvorí a po vhodení odpadu zavrie, aj keď máte práve plné ruky odpadkov.

Foto: MEVA-SK

Pre zaistenie triedenia odpadu MEVA-SK do sortimentu zaradila aj recyklačné centrum s tromi oddelenými nádobami. Nabíjanie bezdotykových košov je zabezpečené cez USB.


Spoločnosť MEVA-SK je komunikačným partnerom Odpady-portal.sk.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Všetko nie je „zelené“ a „eko“ naozaj ekologické. Dajte si pozor na greenwashing

Všetko nie je „zelené“ a „eko“ naozaj ekologické. Dajte si pozor na greenwashing

Rastúci počet „zelených“ označení na obaloch bez porovnávacích údajov býva nielen neprehľadný, ale často aj zavádzajúci. OZV ENVI - PAK a upozorňuje na to, ako sa nepodloženým označeniam vyhnúť.

Evidenčné a ohlasovacie povinnosti v apríli 2024

Evidenčné a ohlasovacie povinnosti v apríli 2024

Aké evidenčné a ohlasovacie povinnosti v oblasti odpadov treba splniť v apríli 2024? Tu je náš tradičný mesačný prehľad.

Základom sú kontajnery a váha. Ako vybaviť zberný dvor a vybrať techniku

Základom sú kontajnery a váha. Ako vybaviť zberný dvor a vybrať techniku

Vo vybavení by nemal chýbať ani lis, ktorý zmenší objem odpadu. Myslieť treba aj na špeciálne nádoby a záchytné vane pre nebezpečné látky.