Ministerstvo určilo ciele zbere zberu pre OZV na rok 2022 | ODPADY-PORTAL.SK
NATUR-PACK
REDOX
INISOFT

Ministerstvo určilo ciele zbere zberu pre OZV na rok 2022

Najviac odpadu majú v samosprávach vyzbierať ENVI - PAK a NATUR-PACK, s odstupom nasledujú RECobal, NOWAS, ASEKOL SK a ďalšie OZV.

MŽP SR

Foto: Odpady-portal.sk

  • Aktuality |  09.06.2022 |  Radovan Potočár

Organizácie zodpovednosti výrobcov (OZV) spoznali ciele zbere na rok 2022. Ministerstvo životného prostredia ich pritom na rozdiel od predošlej praxe nestanovilo na obdobie od 1. júla do 30. júna nasledujúceho roku, ale na kalendárny rok.

Ciele zberu určené v tonách predstavujú konkrétne množstvá odpadu, ktoré majú OZV s autorizáciou pre obaly vyzbierať prostredníctvom triedeného zberu v zazmluvnených mestách a obciach. K triedeným zložkám pritom patria plasty, papier a lepenka, sklo, kovové obaly, ako aj kompozitné obaly na báze lepenky, takzvané tetrapaky.

Podobne ako v predošlých obdobiach najvyššie ciele zberu MŽP SR stanovilo pre dvojicu OZV s najväčšími trhovými podielmi, ENVI - PAK a NATUR-PACK. S odstupom ďalej nasleduje OZV RECobal, za ňou NOWAS, ASEKOL SK a ďalšie organizácie.

Téme sa podrobnejšie venujeme v tomto článku.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Monitoring odpadového hospodárstva | 16. - 21. 6. 2022

Monitoring odpadového hospodárstva | 16. - 21. 6. 2022

Prehľad noviniek v médiách, legislatíve, investíciách a verejnom obstarávaní v odpadovom hospodárstve za uplynulé obdobie.

Návštevníci Mestského bazára odľahčili Bratislavu o viac ako 4 tony potenciálneho odpadu

Návštevníci Mestského bazára odľahčili Bratislavu o viac ako 4 tony potenciálneho odpadu

Prvý júnový víkend sa v priestoroch Komunálneho podniku konal piaty Mestský bazár spoločnosti OLO, ktorý navštívilo viac ako 1 500 ľudí.

Swap dáva veciam druhý život

Swap dáva veciam druhý život

Ďalšie podujatie s výmenou oblečenia sa uskutoční v sobotu v KC Dunaj.