NATUR-PACK

ZEVO zariadenia budú musieť nakupovať emisné povolenky

Zdraženie energetického zhodnocovania odpadu nezlepší fungovanie odpadového hospodárstva, upozorňujú zástupcovia odvetvia.

ZEVO zariadenia budú musieť nakupovať emisné povolenky
Foto: Odpady-portal.sk

Premena odpadu na energiu bude zahrnutá do systému obchodovania s emisnými kvótami. Európsky parlament schválil v rámci balíka Fit for 55 viacero opatrení, ktoré majú prispieť k rýchlejšiemu znižovaniu emisií skleníkových plynov.

Povinnosť nakupovania emisných kvót sa tak rozšíri aj o zariadenia na energetické zhodnocovanie odpadu. Ich prevádzkovatelia budú musieť nakupovať povolenky, ktoré pokryjú vypúšťané emisie CO2.

V článku sa dozviete:

  • odkedy sa začne táto povinnosť týkať ZEVO,
  • ako toto opatrenie hodnotia ekologickí aktivisti,
  • čo si o kroku myslia dodávatelia technológií pre energetické zhodnocovanie odpadu a zástupcovia odvetvia,
  • ako môže ZEVO dosiahnuť negatívnu bilanciu v emisiách CO2.
Zostáva vám 79% na dočítanie

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Alebo zadajte kód pre odomknutie obsahu tohto článku:

Kód pre odomknutie obsahu vybraného článku v cene 7,50 € + DPH si môžete zakúpiť cez platobnú bránu CardPay tu.


Diskusia(0)