Pozvánka: Recyklácia textilu - nemecké riešenia pre Slovensko | ODPADY-PORTAL.SK
Eversheds Sutherland
REDOX
MARIUS PEDERSEN

Pozvánka: Recyklácia textilu - nemecké riešenia pre Slovensko

Odborná konferencia bude spojená s možnosťou realizovať individuálne kooperačné rozhovory so zúčastnenými nemeckými firmami.

textil

Foto: Odpady-portal.sk

Triedený zber v slovenských mestách a obciach by sa podľa zámeru ministerstva životného prostredia mal už od roku 2024 rozšíriť o novú zložku: odpad zo šatstva a textilu. Výzvou pritom bude nielen samotný zber, ale aj recyklácia tohto odpadu a následné uplatnenie recyklátov v praxi.

Zdrojom inšpirácie pre slovenské odpadové hospodárstvo v tomto smere môže byť Nemecko. Slovensko-nemecká obchodná a priemyselná komora (AHK Slowakei) pripravuje odbornú konferenciu zameranú na recykláciu textilu, ktorá na Slovensko prinesie skúsenosti firiem z najväčšej európskej ekonomiky.

Konferencia je primárne určená odborníkom z branže, firmám, ako aj zástupcom inštitúcií. Na konferencii vystúpia nemeckí a slovenskí odborníci, ktorí predstavia najnovšie poznatky, aktuálne trendy a best practices z oboch krajín. V programe konferencie zároveň dostanú priestor aj inovatívne nemecké spoločnosti, ktoré odprezentujú svoje technológie, riešenia a produkty z oblasti recyklácie textilu.


Kedy a kde?

Slovensko-nemecká konferencia pod názvom Recyklácia textilu - nemecké riešenia pre Slovensko sa uskutoční v utorok 11.októbra 2022 v hoteli Lindner Bratislave.

Po konferencii 11. októbra, ako aj dva nasledujúce dni 12. a 13.októbra bude možné realizovať individuálne kooperačné rozhovory so zúčastnenými nemeckými firmami. Kooperačné rozhovory sú príležitosťou pre nové kontakty, know-how a nové business príležitosti. Kooperačné rozhovory budú tlmočené.


Registrácia

Účasť na konferencii i na kooperačných rozhovoroch je bezplatná, nezabudnite sa však zaregistrovať.


Program konferencieProjekt je financovaný Spolkovým ministerstvom hospodárstva a ochrany klímy v rámci Programu rozvoja trhu.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Petra Csefalvayová: Záujem o odpadový polystyrén je veľký, zmapovali sme potenciál recyklácie

Petra Csefalvayová: Záujem o odpadový polystyrén je veľký, zmapovali sme potenciál recyklácie

Dopyt po odpadovom polystyréne stále rastie, kontaktujú nás zahraničné aj slovenské firmy, hovorí predstaviteľka INCIEN.

Pozvánka: APEL 2022 - Aktuálne požiadavky enviro legislatívy (aktualizovaná)

Pozvánka: APEL 2022 - Aktuálne požiadavky enviro legislatívy (aktualizovaná)

Spoločnosť EKOS PLUS pozýva na 6. ročník konferencie, ktorá sa uskutoční na začiatku decembra v Bratislave.

Ekomodulácia nie je len formalita. Za ťažko recyklovateľný obal môže výrobca zaplatiť aj niekoľkonásobne viac

Ekomodulácia nie je len formalita. Za ťažko recyklovateľný obal môže výrobca zaplatiť aj niekoľkonásobne viac

Recyklačné poplatky budú po novom reflektovať mieru recyklovateľnosti jednotlivých druhov obalov, vysvetľuje v rozhovore Ján Makovník, konateľ konzultačnej spoločnosti RecycleMe.