NATUR-PACK

Počas pandémie klesla spotreba obalov v Nemecku. Má to však háčik

V Nemecku sa zvýšilo množstvo obalového odpadu v domácnostiach. Kompenzoval ho však znížený podiel komerčného odpadu.

Počas pandémie klesla spotreba obalov v Nemecku. Má to však háčik
Foto: Odpady-portal.sk

Pandémia covid-19 viedla v roku 2020 v Nemecku k miernemu poklesu spotreby obalov. Ide o prvý pokles od roku 2009. 

Spotreba obalov na zneškodnenie klesla v roku 2020 v porovnaní s predchádzajúcim rokom o 0,7 % alebo 131 tisíc ton na 18,78 milióna ton. 

Celkovo sa v roku 2020 recyklovalo 18,20 milióna ton odpadov z obalov, 13,96 milióna ton materiálovo a 4,2 milióna ton energeticky. Zodpovedá to poklesu o 1,7 kg na obyvateľa na priemerných 225,8 kg odpadov z obalov.VÚMZ SK

Súkromní koncoví spotrebitelia tvorili 46 percent z celkového počtu, t. j. vyprodukovali viac ako 8,7 milióna ton odpadových obalov alebo 104,9 kg na obyvateľa. V porovnaní s predchádzajúcim rokom došlo tiež k nárastu o 1,6 percenta.

V článku sa dozviete:

  • ako sa menili objemy obalov v jednotlivých druhoch,
  • aké sú dlhodobé trendy v spotrebe obalov v Nemecku,
  • zdroj na komplexnú správu o obaloch.

Menej plechoviek aj dreva

Zostáva vám 63% na dočítanie

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Alebo zadajte kód pre odomknutie obsahu tohto článku:

Kód pre odomknutie obsahu vybraného článku v cene 7,50 € + DPH si môžete zakúpiť cez platobnú bránu CardPay tu.


Diskusia(0)