NATUR-PACK

Pokračujú v budovaní stojísk s polopodzemnými kontajnermi

Mesto nahradilo klasické kontajnery na sídlisku modernými polopodzemnými nádobami na zmesový aj triedený odpad.

Pokračujú v budovaní stojísk s polopodzemnými kontajnermi
Foto: Odpady-portal.sk

Mesto Senica pokračuje v postupnom nahradzovaní klasických kontajnerov na odpad modernými polopodzemnými kontajnermi. Prvé stojiská na zmesový a triedený komunálny odpad vybudovalo pred štyrmi rokmi, teraz pribúdajú ďalšie.

Nedávno vznikli dve nové stojiská s polopodzemnými kontajnermi na sídlisku Sotina. "Ide o kontajnery na zmesový i triedený odpad, ako sú plasty, papier, sklo a kovy. Na zmesový s objemom päť kubíkov, na triedený s objemom troch kubíkov," uviedla hovorkyňa mesta Tatiana Moravcová.

Ku zmene mesto pristúpilo podľa nej z viacerých dôvodov, nové kontajnery majú byť estetickejšie, ekonomickejšie a efektívnejšie.

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)