Eversheds Sutherland
REDOX
INISOFT

Čína stanovuje ekologické normy pre expresné obaly

Čína zavedie systém ekologických noriem pre expresné zásielky a stanovila počiatočný cieľ pre používanie recyklovaných obalov.

obaly

Ilustračné foto: DALL-E

Podľa čínskeho "akčného plánu pre pokrok v ekologickej transformácii expresných obalov" by sa do konca roka 2025 malo pri vnútropodnikových dodávkach používať desať percent recyklovaných obalov.

Cieľom plánu je posilniť štandardizáciu, ako aj recykláciu, znižovanie a používanie nepoškodzujúcich materiálov pre expresné obaly. Informáciu zverejnil portál čínskej vlády v anglickej verzii na sklonku minulého roku.

V pláne sa očakáva výrazné zníženie nadmerných obalových postupov veľkých podnikov elektronického obchodu a väčšie opätovné používanie kartónových krabíc, keďže cieľom je transformácia smerom k ekologickým expresným obalom.

Plán tiež vyzýva príslušné úrady, aby urýchlili vydávanie povinných noriem obmedzujúcich nadmerné expresné obaly a revidovali normy v kľúčových oblastiach, ako sú ekologické výrobky a recyklovateľné expresné obaly.


Mohlo by vás zaujímať

Inzercia

Inzercia

Inzercia v online denníku Odpady-portal.sk.

Chystajú spoluprácu. ZMOS a SPAK-EKO chcú menej litteringu z cigaretových ohorkov

Chystajú spoluprácu. ZMOS a SPAK-EKO chcú menej litteringu z cigaretových ohorkov

Riešením má byť nový systém rozšírenej zodpovednosti výrobcov.

Na sanácie envirozáťazí si ministerstvo vyčlenilo 21 miliónov eur

Na sanácie envirozáťazí si ministerstvo vyčlenilo 21 miliónov eur

Ministerstvo životného prostredia včera vyhlásilo ďalšiu výzvu na čerpanie finančných prostriedkov v rámci nového programového obdobia pre roky 2021 – 2027.