NATUR-PACK

Odstraňujú autovraky z ulíc. Postupujeme podľa zákona o odpadoch, hovorí mesto

Radnica sa rozhodla zlikvidovať staré vozidlá, ku ktorým sa nikto nehlási. Predchádzal tomu niekoľkotýždňový proces.

Odstraňujú autovraky z ulíc. Postupujeme podľa zákona o odpadoch, hovorí mesto
Foto: Depositphotos

Staré nepojazdné autá odstavené na parkovacích miestach bez toho, aby sa k ním niekto hlásil. Vozidlá, často bez označenia ŠPZ, zdanlivo bez majiteľa, ktorý by sa postaral o ich riadnu likvidáciu. Na problém naráža viacero slovenských samospráv.

Podľa § 67 zákona o odpadoch platí, že držiteľ vozidla musí na vlastné náklady zabezpečiť odstránenie vozidla z miesta, na ktorom poškodzuje alebo ohrozuje životné prostredie alebo narušuje estetický vzhľad obce či osobitne chránenej časti prírody a krajiny, nastúpiť má vlastník pozemku, správca cesty, resp. obec.

A to je aj prípad mesta na západnom Slovensku, ktoré riešenie problému vzalo do vlastných rúk.

Radnica tento týždeň informovala, že v zmysle zákona o odpadoch začali likvidovať desiatky vrakov. Mesto argumentuje tým, že staré vozidlá predstavujú ekologické riziko. A od zásahu si sľubuje aj uvoľnenie množstva parkovacích miest.

Samospráva sa pritom opiera aj o vlastné všeobecne záväzné nariadenie o verejnom poriadku (VZN). Mesto si zazmluvnilo špecializovanú firmu, ktorá sa má teraz o staré vozidlá postarať.

Ako mesto rieši odstavené autovraky

Zostáva vám 73% na dočítanie

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Alebo zadajte kód pre odomknutie obsahu tohto článku:

Kód pre odomknutie obsahu vybraného článku v cene 7,50 € + DPH si môžete zakúpiť cez platobnú bránu CardPay tu.


Diskusia(0)