NATUR-PACK

Zneužívali svoje postavenie, tvrdí Protimonopolný úrad. Zberová spoločnosť dostala pokutu

Spoločnosť sa voči prvostupňovému rozhodnutiu predvlani odvolala, úrad teraz pokutu znížil na 180-tisíc eur.

Zneužívali svoje postavenie, tvrdí Protimonopolný úrad. Zberová spoločnosť dostala pokutu
Foto: Depositphotos

Firma v rokoch 2019 až 2022 uplatňovala voči niektorým obciam „bez objektívneho odôvodnenia nezanedbateľne vyššie ceny za skládkovanie zmesového komunálneho odpadu,“ pričom iným fakturovala menej.

K takému záveru dospel Protimonopolný úrad (PMÚ) po opätovnom prešetrí prípadu, o ktorom sme na Odpady-portal.sk písali už vo februári 2022. Prešetrovanie pritom úrad spustil už dva roky predtým.

Dotknutá firma sa však rozhodnutiu PMÚ začala brániť. Po jej odvolaní úrad svoje prvostupňové rozhodnutie v septembri 2022 zrušil. Teraz rozhodol nanovo.

Novým rozhodnutím PMÚ firme uložil pokutu vo výške 180-tisíc eur, kým pri predošlom rozhodnutí to bolo takmer 300-tisíc eur. Na svojich hlavných záveroch však úrad trvá.

V článku sa dozviete:

  • čo PMÚ hovorí o konaní zberovej spoločnosti,
  • prečo ešte prípad nemusí byť na konci,
  • ako sa firma proti rozhodnutiu PMÚ pred dvomi rokmi bránila.

PMÚ: Zberovka zneužila dominantné postavenie

Zostáva vám 75% na dočítanie

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Alebo zadajte kód pre odomknutie obsahu tohto článku:

Kód pre odomknutie obsahu vybraného článku v cene 7,50 € + DPH si môžete zakúpiť cez platobnú bránu CardPay tu.


Diskusia(0)