NATUR-PACK

Župa chce vlastné recyklačné centrum, ročne má spracovať 100 000 ton odpadov

Krajskí poslanci schválili zámer, ktorý počíta aj s využitím eurofondov.

Župa chce vlastné recyklačné centrum, ročne má spracovať 100 000 ton odpadov
Foto: Odpady-portal.sk

Na východnom Slovensku by mohlo vyrásť nové recyklačné centrum. Počíta s tým zámer, ktorý na svojom minulotýždňovom zasadnutí schválilo zastupiteľstvo Prešovského samosprávneho kraja (PSK).

Investičný zámer by mala realizovať rozpočtová organizácia župy, ktorá chce na vybudovanie centra využiť aj prostriedky z Programu Slovensko. Materiál prijatý krajskými poslancami však ráta aj s použitím vlastných prostriedkov župy.

Po schválení investičnej akcie krajským zastupiteľstvom teraz bude nasledovať obstaranie projektovej dokumentácie, ktorá by mala byť na svete v septembri. Hneď nato župa plánuje zažiadať o nenávratný finančný príspevok.

Čo vieme o zámere

Zostáva vám 82% na dočítanie

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Alebo zadajte kód pre odomknutie obsahu tohto článku:

Kód pre odomknutie obsahu vybraného článku v cene 7,50 € + DPH si môžete zakúpiť cez platobnú bránu CardPay tu.


Diskusia(0)