V závere roka 2023 sa Slovenskom prehnala „vlna“ zvyšovania poplatkov za komunálny odpad. K výraznému zvýšeniu sadzieb na rok 2024 pristúpilo množstvo miest i obcí. Tlačili ich k tomu vyššie náklady aj výpadky príjmov.
A rastúce náklady na odpadové hospodárstvo - v minulom roku spojené i s vysokou mierou inflácie - netlačili na rozpočty samospráv len na Slovensku. V jednom českom meste sa napríklad rozhodli opätovne zaviesť poplatok za odpad po tom, čo ho 16 rokov vôbec nevyberali.
Ďalšie kolo zvyšovania poplatkov za odpad sa môže na Slovensku zopakovať aj teraz. Zvýšenie poplatkov od Nového roka ohlásilo prvé z veľkých slovenských miest.
Zostáva vám 71% na dočítanie↓
Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.
Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.
Predplatné obsahuje:
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
© PROPERTY & ENVIRONMENT s. r. o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.