Zdražovanie sa v roku 2025 nevyhne ani odpadom. Aj keď plánované zvýšenie poplatkov za skládkovanie sa nekoná a povinná úprava odpadov od Nového roka napokon neplatí, poplatky za komunálne odpady vyrubované samosprávami od 1. januára 2025 v mnohých prípadoch stúpnu.
Zvýšenie poplatkov samosprávy odôvodňujú novými povinnosťami a rastom nákladov v odpadovom hospodárstve, napríklad v súvislosti s povinným triedením textilu. A témou zastupiteľstiev bolo aj krížové dotovanie odpadového hospodárstva z iných oblastí, pričom zvýšenie poplatkov má zamedziť tomu, aby mestá na odpady „doplácali.“
Jedným z miest, kde poslanci už zvýšenie budúcoročných sadzieb poplatkov odobrili, sú Košice. Stalo sa tak na včerajšom rokovaní mestského zastupiteľstva (11. decembra). Poplatok za komunálne odpady a drobné stavebné odpady pritom v Košiciach stúpol aj v roku 2024, koncom vlaňajška zastupiteľstvo po dlhej diskusii odobrilo zvýšenie základnej sadzby o 27 %.
Zostáva vám 77% na dočítanie↓
Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.
Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.
Predplatné obsahuje:
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
© PROPERTY & ENVIRONMENT s. r. o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.