NATUR-PACK

Otvorili novú spaľovňu nebezpečného odpadu. Teplo zo spaľovania využijú na vykurovanie

Nemocnica chce poskytovať služby aj iným pôvodcom odpadov v regióne. Získa tak dodatočný príjem.

Otvorili novú spaľovňu nebezpečného odpadu. Teplo zo spaľovania využijú na vykurovanie
Technológia spaľovne / Foto: Nemocnice Benešov

Štatistiky ukazujú, že z odpadov vznikajúcich v zdravotníckych zariadeniach tvorí až tri štvrtiny tzv. nebezpečný odpad. Nemocnice preto musia buď obstarávať špecializované služby u firiem, ktoré si s infekčným odpadom poradia, alebo si zaistiť jeho zneškodnenie vo vlastnej réžii.

Kým v polovici februára sme na Odpady-portal.sk referovali o slovenskej nemocnici, ktorá chce výstavbu vlastnej spaľovne ešte len rozbehnúť, v inej nemocnici u susedov minulý týždeň takéto zariadenie spustili. A s 2,5-krát väčšou kapacitou.

Foto: Nemocnice Benešov

Spália nebezpečné odpady aj od iných

Novú spaľovňu nebezpečných odpadov má od 28. februára v prevádzke nemocnica v stredočeskom meste Benešov. Zariadenie nahradilo pôvodnú takmer 25-ročnú prevádzku, ktorej technológie už nevyhovovali aktuálnym predpisom. Nemocnica tak bude môcť sama zneškodňovať odpady, ktoré by sa inak museli prevážať desiatky kilometrov ďaleko.

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)