Zodpovednosť za staré problematické skládky odpadov preberie štát, postará sa o ich uzavretie a rekultiváciu, pričom náklady bude od zodpovedných vymáhať spätne.
Tak by sa dal zhrnúť jeden z hlavných zámerov ministerstva životného prostredia, ktoré v júni predložilo na pripomienkovanie veľkú novelu zákona o odpadoch s tým, že novým ustanovením chce reagovať hlavne na vlaňajší verdikt Súdneho dvora EÚ týkajúci sa práve skládok, ktoré v minulosti neboli riadne uzavreté a rekultivované.
Návrh v medzirezortnom pripomienkovom konaní zasypalo 191 pripomienok, z toho 52 bolo označených ako zásadných. S výhradami sa ozvali iné vládne rezorty, organizácie združujúce mestá a obce, rovnako ako zástupcovia podnikateľov. A tí upozorňujú, že v rozsiahlom materiáli z dielne ministerstva vedeného Tomášom Tarabom je obsiahnutý návrh, ktorý môže firmy stáť milióny eur.
Zostáva vám 82% na dočítanie↓
Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.
Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.
Predplatné obsahuje:
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
© PROPERTY & ENVIRONMENT s. r. o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.