Recyklačný fond opäť lobuje za zdanenie výrobcov a dovozcov elektrozariadení
V piatok
28. augusta sa výrobcovia a dovozcovia elektrospotrebičov
a elektroniky <a href="/Dokument/100210/dohoda-na-novom-rieseni-zberu-elektroodpadov.aspx">dohodli
pri Okrúhlom stole</a> so Združením miest a obcí (ZMOS) na
priamej spolupráci pri riešení zberu elektroodpadu v SR.
Okrúhleho stola sa účastnil i riaditeľ Recyklačného fondu Ján Líška.
Výsledkom dohody bolo, že od januára 2010, v prípade prijatia
potrebnej legislatívy, zabezpečia obciam a mestám financovanie
všetkého elektroodpadu, ktorý vznikne kdekoľvek na území Slovenska.
Takýto systém by riešil akékoľvek problémy obcí s elektroodpadom
bez potreby platiť príspevky do Recyklačného fondu (RF) a zároveň
by odvrátil hrozbu zdražovania spotrebičov. V piatok však fond opäť
loboval v prospech svojho návrhu.