Eversheds Sutherland
MEVA SK
INISOFT

V Starej Turej bude Deň otvorených dverí odpadového hospodárstva

Priatelia Zeme - SPZ v spolupráci s Technickými službami Stará Turá organizujú dňa 16. novembra 2010 v Starej Turej Deň otvorených dverí odpadového hospodárstva. Podujatie je určené pre zástupcov miest a obcí, vyšších územných celkov, pracovníkov štátnej správy, odborných pracovníkov firiem pracujúcich v odpadovom hospodárstve, ale aj širšej odbornej verejnosti zo záujmom o tému odpadového hospodárstva.

V Starej Turej bude Deň otvorených dverí odpadového hospodárstva

  • Servisné témy |  04.11.2010 |  Priatelia Zeme-SZP, tlačová správa | redakcia
Cieľom podujatia, ktoré sa uskutoční od 9:00 hod. v Dome kultúry Javorina, je informovať a na praktických príkladoch ukázať účastníkom podujatia, ako sa dá úspešne a komplexne riešiť odpadové hospodárstvo v podmienkach SR.

Podujatie bude rozdelené na dve časti, teoretickú a praktickú. Počas teoretickej časti predstavia zástupcovia vybraných samospráv svoje úspešné systémy nakladania s odpadmi. Potom bude nasledovať praktická časť - obhliadka systému odpadového hospodárstva mesta Stará Turá s prehliadkou kontajnerových stojísk a predvedením používanej techniky.

Predstavené budú systémy zo Starej Turej, Košece, Dubnice nad Váhom a Piešťan.

Mesto Stará Turá (necelých 10.000 obyvateľov) má jeden z najviac rozvíjajúcich sa systémov nakladania s komunálnym odpadom na Slovensku. Úspešne je v celom meste zavedený separovaný zber odpadov, v rámci ktorého sa zbierajú aj biologicky rozložiteľné komunálne odpady z rodinných aj bytových domov, ktoré si mesto samé zhodnocuje kompostovaním.

Obec Košeca, ktorá má cca 2.500 obyvateľov (okres Ilava), za posledné tri roky úplne zmenila systém nakladania s komunálnymi odpadmi v obci. Zaviedla v obci separovaný zber odpadov, podporuje domáce a komunitné kompostovanie, bojuje proti čiernym skládkam a domácemu spaľovaniu, čo sa všetko prejavilo aj na výraznom znížení nákladov na odpadové hospodárstvo v obci.

Mesto Dubnica nad Váhom (25.000 obyvateľov) je dlhodobo pozitívnym príkladom v nakladaní s komunálnymi odpadmi a má na slovenské pomery nadpriemerné výsledky v separovanom zbere.

Mesto Piešťany (30.000 obyvateľov) má v meste zavedený komfortný systém separovaného zberu, ktorý zahŕňa aj zber biologicky rozložiteľných odpadov zo zelene v zástavbe rodinných domov. Mimoriadny je aj separovaný zber odpadov do smetných košov v centre mesta (na pešej zóne), v obchodnom centre atď. Príkladom môžu byť aj informačné aktivity v tejto oblasti. Účasť je bezplatná.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Pozvánka na konferenciu: OBEHOVÉ HOSPODÁRSTVO

Pozvánka na konferenciu: OBEHOVÉ HOSPODÁRSTVO

Organizátor podujatia spolu so spolupracujúcimi inštitúciami pozývajú odbornú verejnosť na medzinárodnú konferenciu, ktorá sa uskutoční v polovici júna v Bratislave.

Na KOSIT si uplatní predkupné právo väčšinový majiteľ

Na KOSIT si uplatní predkupné právo väčšinový majiteľ

Majoritný akcionár košickej odpadovej firmy, spoločnosť Wood Waste Management Ltd., oznámila mestu svoj zámer využiť predkupné právo na 29 % akcií mesta. Dorovnala ponuku skupiny AVE, ktorá patrí do holdingu českého miliardára Daniela Křetínského.

Pozvánka na konferenciu: ODPADY 2024 (aktualizovaná)

Pozvánka na konferenciu: ODPADY 2024 (aktualizovaná)

Organizátor podujatia Ekos Plus pozýva na 12. ročník odbornej konferencie, ktorá sa uskutoční v druhej polovici júna v Žiline.