Eversheds Sutherland

Spustenie prevádzky spaľovne v Banskej Bystrici pozastavili

Mesto Banská Bystrica začiatkom augusta minulého roka povolilo dočasnú, skúšobnú prevádzku pyrolýznej spaľovne nemocničného odpadu v banskobystrickej lokalite Graniar. Krajský stavebný úrad však v odvolacom konaní zrušil. SITA cituje prednostku krajského stavebného úradu Miroslavu Valkovú, podľa ktorej je dôvodom viacero zásadných pochybení, ktoré mestský stavebný úrad v prvostupňovom konaní urobil.

Spustenie prevádzky spaľovne v Banskej Bystrici pozastavili

Spaľovňa v Banskej Bystrici
(Foto © PRESS FOTO)

Stavebné povolenie na výstavbu spaľovne bolo vydané ešte v roku 1991. Jej vlastníkom je Rooseveltova nemocnica, prevádzkovať ju chce firma Medika SK. Postavili ju ešte v 90. rokoch, stále však nebola spustená do prevádzky. Proti spaľovni podpísalo v roku 2007 petíciu vyše 5,5 tisíca banskobystričanov.

Slovenská televízia cituje členku petičného výboru Henrieta Petrincovú, ktorá je rozhodnutím krajského úradu potešená a dúfa, že tento status zostane už definitívny. Naopak, firma Medika SK, ktorá mala spaľovňu prevádzkovať, je rozhodnutím stavebného úradu pobúrená.

Podľa riaditeľa spoločnosti Ľubomíra Ďurča, je konanie verejnej a štátnej správy veľmi prekvapujúce, pretože spoločnosť splnila všetky podmienky v rámci správneho konania.

Firemné súvislosti

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)