Eversheds Sutherland

Bratislavčania môžu počas októbra odovzdať škodlivý odpad

BRATISLAVA - Bratislavčania budú môcť počas októbra odovzdať škodlivý domový odpad. Komunálny odpad v jednotlivých mestských častiach budú obyvatelia odovzdávať v sobotu 6., 13. a 20. októbra.

Bratislavčania môžu počas októbra odovzdať škodlivý odpad
redakcia (ilustr.)
Bratislavský magistrát v spolupráci s mestskými časťami a spoločnosťou Arguss bude od občanov preberať staré náterové hmoty, odpadové rozpúšťadlá, pesticídy, oleje a tuky, batérie a akumulátory, žiarivky a iný odpad obsahujúci ortuť.

Zbierať budú aj vyradené zariadenia s chlórofluórovanými uhľovodíkmi a tiež vyradené elektrické a elektronické zariadenia. Oleje, pesticídy, farby a lepidlá musia byť uzavreté v pevných obaloch, z ktorých sa odpad neuvoľní. Váha odpadu od jednej osoby nesmie presiahnuť päť kilogramov.

Domový odpad s obsahom škodlivín možno odovzdávať bezplatne aj na stredisku spoločnosti Marius Pedersen na Starej Vajnorskej 6 v Bratislave, v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00.

Bližšie informácie sú na oficiálnej stránke mesta www.bratislava.sk.


Diskusia(0)