NATUR-PACK

Trebišov nemá problém s likvidáciou odpadu

Mesto Trebišov v minulom roku vyprodukovalo a vyviezlo na skládku takmer 9 100 ton zmesového, no nie nebezpečného komunálneho odpadu. Likviduje ho na skládke v Sirníku, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia Združenie obcí pre separovaný zber Zemplín.

Trebišov nemá problém s likvidáciou odpadu
Dreamstime.com

Kazetový systém skládky má kapacitu až do roku 2025. Agentúru SITA o tom informoval Radovan Jílek z kancelárie trebišovského primátora.

Uviedol, že zber a likvidáciu komunálneho odpadu majú na starosti technické služby mesta. Doložil, že v porovnaní s prechádzajúcimi rokmi má produkcia komunálneho odpadu rastúcu tendenciu.

Mesto má vyriešenú aj likvidáciu biologicky rozložiteľného odpadu. V súčasnosti prevádzkuje vlastnú kompostáreň, kde likviduje biologicky rozložiteľný odpad. Ako uviedol Jílek, vzhľadom na veľkú vzdialenosť kompostárne plánujú výstavbu nového zberného dvora aj s úložiskom biologicky rozložiteľného odpadu.

Mesto podalo projekt – Zber a úprava biologicky rozložiteľného odpadu v Meste Trebišov, aby získalo na jeho realizáciu nenávratný príspevok z Envirofondu.

„Situácia v separovanom zbere je hlavne v rodinných domoch na území mesta uspokojivá, je však potrebné zvýšiť úroveň separácie v lokalitách bytových domov. Mesto plánuje zvýšiť úroveň separácie odpadu výstavbou nového zberného dvora a osadením novej triediacej linky,“ informoval Jílek.

Doložil, že v roku 2011 sa mesto neúspešne uchádzalo o dotáciu v projekte Zberný dvor Trebišov z Operačného programu životné prostredie. Pri vyhlásení novej výzvy sa mesto bude uchádzať o získanie finančných prostriedkov opätovne.


Diskusia(0)