NATUR-PACK
REDOX
MARIUS PEDERSEN

VPP servis získal odpady v Kútoch. Námietku súťažiaceho ÚVO zamietol

V Kútoch na Záhorí bude s komunálnym odpadom od budúceho roku nakladať spoločnosť VPP servis, ktorá sídli v približne dvadsať kilometrov vzdialenom meste Holíč. Jeden zo súťažiacich namietal, že s cenovou ponukou víťaza sa mohlo manipulovať. Úrad pre verejné obstarávanie to však zamietol.

VPP servis získal odpady v Kútoch. Námietku súťažiaceho ÚVO zamietol

Dreamstime.com

Cenové ponuky predložili traja uchádzači

Verejné obstarávanie obec vyhlásila v máji tohto roku. Predmetom podlimitnej zákazky bolo komplexné riešenie odpadového hospodárstva v katastrálnom území obce Kúty. Cenové ponuky predložili celkom traja uchádzači - A.S.A. Slovensko, VEPOS Skalica a VPP servis.

Z oznámenia o výsledku verejného obstarávania vyplýva, že kritériom na vyhodnotenie predložených ponúk bola najnižšia cena. Tú ponúkla práve holíčska eseročka VPP servis vo výške zhruba 190 tisíc euro počas tridsiatich mesiacov trvania zmluvy. Obec odhadovala, že bude musieť za nakladanie s komunálnym odpadom zaplatiť ročne o 25 tisíc viac.

.A.S.A. Slovensko podala námietku

Otvárenie obálok s cenovými ponukami prebehlo začiatkom júna. Po oznámení výsledkov vyhodnotenia ponúk však podala spoločnosť .A.S.A. Slovensko žiadosť o nápravu. Tú obec zamietla. Neúspešný uchádzač sa preto začiatkom júla obrátil s námietkou na Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO).


Čítajte: Skládku Cunín chce prevádzkovateľ uzavrieť. Mesto Gbely žiada zvýšiť finančnú rezervu


.A.S.A. Slovensko, ktorá doposiaľ vykonávala v Kútoch zber a odvoz komunálneho odpadu, vo svojom podaní na ÚVO namietala, že cenová ponuka, ktorú predložil víťaz VPP servis, nebola zviazaná tak, aby bolo zabezpečené, že nebude možné svojvoľne vymeniť jednotlivé časti ponuky. Nespĺňala tak jednu z požiadaviek stanovenú v súťažných podkladoch.

Úrad sa zaoberal konkrétnym podozrením, že pri otváraní ponuky spoločnosti VPP servis mala byť časť tejto ponuky obsahujúca cenu, t.j. súťažné kritérium na vyhodnotenie ponúk, len voľne vložená do ponuky, spolu s ostatnými stranami ponuky.

Firma namietala regulárnosť výsledku vyhodnocovania ponúk, nakoľko ponuka VPP servis sa otvárala ako posledná a tým, že bola nezviazaná, mohla byť účelovo upravená a doplnená.

Podozrenia z manipulácie s cenovými ponukami úrad zamietol

 
 

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
  • Printový štvrťročník Odpadové hospodárstvo s prílohou ENERGO (ISSN 1338-595X)
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Pozvánka na webinár: Úvod do nového nariadenia o batériách a odpadových batériách

Pozvánka na webinár: Úvod do nového nariadenia o batériách a odpadových batériách

Spoločnosť Inisoft pozýva na webinár s odborníčkou na právo životného prostredia Annamáriou Tóthovou určený všetkým, ktorí sa zaoberajú batériami a odpadovými batériami.

Pozvánka na konferenciu: OBEHOVÉ HOSPODÁRSTVO

Pozvánka na konferenciu: OBEHOVÉ HOSPODÁRSTVO

Organizátor podujatia spolu so spolupracujúcimi inštitúciami pozývajú odbornú verejnosť na medzinárodnú konferenciu, ktorá sa uskutoční v polovici júna v Bratislave.

Na KOSIT si uplatní predkupné právo väčšinový majiteľ

Na KOSIT si uplatní predkupné právo väčšinový majiteľ

Majoritný akcionár košickej odpadovej firmy, spoločnosť Wood Waste Management Ltd., oznámila mestu svoj zámer využiť predkupné právo na 29 % akcií mesta. Dorovnala ponuku skupiny AVE, ktorá patrí do holdingu českého miliardára Daniela Křetínského.