NATUR-PACK
MEVA SK
MARIUS PEDERSEN

VPP servis získal odpady v Kútoch. Námietku súťažiaceho ÚVO zamietol

V Kútoch na Záhorí bude s komunálnym odpadom od budúceho roku nakladať spoločnosť VPP servis, ktorá sídli v približne dvadsať kilometrov vzdialenom meste Holíč. Jeden zo súťažiacich namietal, že s cenovou ponukou víťaza sa mohlo manipulovať. Úrad pre verejné obstarávanie to však zamietol.

VPP servis získal odpady v Kútoch. Námietku súťažiaceho ÚVO zamietol

Dreamstime.com

Cenové ponuky predložili traja uchádzači

Verejné obstarávanie obec vyhlásila v máji tohto roku. Predmetom podlimitnej zákazky bolo komplexné riešenie odpadového hospodárstva v katastrálnom území obce Kúty. Cenové ponuky predložili celkom traja uchádzači - A.S.A. Slovensko, VEPOS Skalica a VPP servis.

Z oznámenia o výsledku verejného obstarávania vyplýva, že kritériom na vyhodnotenie predložených ponúk bola najnižšia cena. Tú ponúkla práve holíčska eseročka VPP servis vo výške zhruba 190 tisíc euro počas tridsiatich mesiacov trvania zmluvy. Obec odhadovala, že bude musieť za nakladanie s komunálnym odpadom zaplatiť ročne o 25 tisíc viac.

.A.S.A. Slovensko podala námietku

Otvárenie obálok s cenovými ponukami prebehlo začiatkom júna. Po oznámení výsledkov vyhodnotenia ponúk však podala spoločnosť .A.S.A. Slovensko žiadosť o nápravu. Tú obec zamietla. Neúspešný uchádzač sa preto začiatkom júla obrátil s námietkou na Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO).


Čítajte: Skládku Cunín chce prevádzkovateľ uzavrieť. Mesto Gbely žiada zvýšiť finančnú rezervu


.A.S.A. Slovensko, ktorá doposiaľ vykonávala v Kútoch zber a odvoz komunálneho odpadu, vo svojom podaní na ÚVO namietala, že cenová ponuka, ktorú predložil víťaz VPP servis, nebola zviazaná tak, aby bolo zabezpečené, že nebude možné svojvoľne vymeniť jednotlivé časti ponuky. Nespĺňala tak jednu z požiadaviek stanovenú v súťažných podkladoch.

Úrad sa zaoberal konkrétnym podozrením, že pri otváraní ponuky spoločnosti VPP servis mala byť časť tejto ponuky obsahujúca cenu, t.j. súťažné kritérium na vyhodnotenie ponúk, len voľne vložená do ponuky, spolu s ostatnými stranami ponuky.

Firma namietala regulárnosť výsledku vyhodnocovania ponúk, nakoľko ponuka VPP servis sa otvárala ako posledná a tým, že bola nezviazaná, mohla byť účelovo upravená a doplnená.

Podozrenia z manipulácie s cenovými ponukami úrad zamietol

 
 

Pre prečítanie celého obsahu musíte byť súčasťou nášho predplatného

za 99 € bez DPH získate na 1 rok

  • Predplatné mesačníka Odpadové hospodárstvo (ISSN 1338-595X)
  • Prístup ku všetkým článkom na Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom na Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom na Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.

Captcha image
Show another codezobraziť iný obrázok

Mohlo by vás zaujímať

Evidenčné a ohlasovacie povinnosti v auguste 2020

Evidenčné a ohlasovacie povinnosti v auguste 2020

Prinášame vám súhrn evidenčných a ohlasovacích povinností v odpadovom hospodárstve, ktoré musí dodržiavať držiteľ odpadu, sprostredkovateľ alebo obchodník.

Kontajnery na zmesový odpad častokrát obsahujú aj predmety, ktoré do nich nepatria

Kontajnery na zmesový odpad častokrát obsahujú aj predmety, ktoré do nich nepatria

OZV NATUR-PACK spolu s autorom projektu Chytrý macko a známymi osobnosťami urobili malý prieskum zloženia kontajnerov určených na zmesový odpad. Výsledok nepotešil.

Nevyhadzujme peniaze do koša, ušetrí nám ich vlastný kompost

Nevyhadzujme peniaze do koša, ušetrí nám ich vlastný kompost

Častejšie kosenie trávnika, pravidelná údržba o zeleň a kvety, či viac skonzumovaného ovocia a zeleniny. Z každej letnej aktivity vzniká množstvo zeleného a kuchynského odpadu.