NATUR-PACK

Odsúdení budú pomáhať so spracovaním druhotných surovín

Väzni budú pomáhať pri spracovaní kovového šrotu a zberového papiera. Týkať sa to bude viac ako troch desiatok väzňov, ktorí si odpykávajú trest v Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Košiciach a Banskej Bystrici. Vyplýva to zo zmlúv, ktoré podpísalo na prelome roka ministerstvo spravodlivosti so spoločnosťami Zberné suroviny zo Žiliny a košickou V.O.D.S.

Odsúdení budú pomáhať so spracovaním druhotných surovín

Spoločnosť V.O.D.S. poskytne prácu pre spolu 32 odsúdených. Tí budú v priestoroch dvoch prevádzok spoločnosti v Košiciach vykonávať práce pri triedení a čistení kovového šrotu.

"S prácou s odsúdenými má naša spoločnosť už niekoľkoročné skúsenosti. Vykonávajú pomocné práce pri triedení kovového šrotu a  iných druhotných surovín.. S Ústavom na výkon trestu odňatia slobody máme veľmi dobrú spoluprácu a z vyjadrení samotných odsúdených vieme, že aj oni vnímajú túto možnosť pomocných prác veľmi pozitívne. Aj v budúcnosti by sme chceli naďalej pokračovať v tejto spolupráci.", objasňuje pre odpady-portal.sk Lenka Buliščáková, členka predstavenstva V.O.D.S.

Bližšie nešpecifikovaný počet odsúdených bude pre spoločnosť Zberné suroviny vykonávať triedenie a spracovanie zberového papiera.

Práce budú vykonávať priamo v areáli banskobystrickej väznice, v jednom z piatich stredísk tzv. vedľajšieho hospodárstva tohto ústavu. Obe vyššie uvedené zmluvy boli uzavreté s platnosťou do konca tohto kalendárneho roku.


Diskusia(0)