NATUR-PACK

Skládkovné zvýšime možno len vlastníkom, ktorí nie sú pôvodcovia odpadu, tvrdí ministerstvo

Slovensko sa zaviazalo nezvyšovať poplatky za uloženie odpadu na skládku až do konca budúceho roku. Ministerstvo však pripúšťa, že poplatky za uloženie odpadov na skládky sa napokon zvýšia, avšak nie pre skládky, ktorých pôvodca odpadu je vlastníkom alebo prevádzkovateľom skládky.

Skládkovné zvýšime možno len vlastníkom, ktorí nie sú pôvodcovia odpadu, tvrdí ministerstvo
Dreamstime.com

„Slovenská republika vyhlasuje, že nemá v úmysle meniť poplatky za zneškodňovanie odpadov na skládkach odpadu v rokoch 2013 a 2014“, zaviazala sa vláda 26. marca v memorande o porozumení medzi Slovenskou republikou a United States Steel Corporation.

Memorandum podpísal za slovenskú stranu aj minister životného prostredia Peter Žiga. Ministerstvo však už dávnejšie prisľúbilo zvyšovať poplatky za uloženie odpadov na skládky. V Programe odpadového hospodárstva na roky 2011-2015 sa uvádza, že „v období rokov 2011 – 2015 sa očakáva legislatívna úprava, ktorá bude znamenať zvýšenie sadzby pre výpočet poplatkov za ukladanie odpadov na skládky odpadov, čo spôsobí vyššie náklady spojené so skládkovaním odpadov a následkom bude, že odpady budú vo väčšej miere zhodnocované.“

V programe sa tiež rezort zaviazal, že nový zákon o poplatkoch za uloženie odpadov na skládku schváli súbežne s novým zákonom o odpadoch. Ten má byť schválený už tento rok.


Čítajte: Skládkové poplatky: zvýšime, nezvýšime, uvidíme (blog.trend.sk)

Čítajte: Ministerstvo mení kurz, skládkovné poplatky sa zvyšovať nebudú


Zvýšiť nefiremným skládkam

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)