Do zberu a recyklácie elektroodpadu sa zapojilo viac ako 3 500 domácností | ODPADY-PORTAL.SK
NATUR-PACK
MEVA SK
INISOFT

Do zberu a recyklácie elektroodpadu sa zapojilo viac ako 3 500 domácností

Viac ako 3500 zapojených domácností, viac ako 9200 kusov vyzbieraného elektroodpadu odovzdaného na recykláciu v celkovej váhe temer 300 ton, aj to sú výsledky projektu Čistíme Slovensko. Projekt spolu zrealizovali najväčší slovenský predajca spotrebnej elektroniky Nay Elektrodom a počtom členov najväčšia kolektívna organizácia na ekologický zber a spracovanie elektroodpadu SEWA.

Do zberu a recyklácie elektroodpadu sa zapojilo viac ako 3 500 domácností

Fotolia

Spolu sme odviezli na recykláciu 300 ton elektrospotrebičov. Pri priemernej 90 % miere zhodnotenia a recyklácie to znamená, že sme ušetrili prírodné zdroje, ktoré by inak boli potrebné na výrobu 270 ton plastov, kovov, skla a iných, a to aj vzácnych materiálov,” zdôraznil Mário Lelovský, predseda dozornej rady SEWA. Ako ďalej povedal: “Spoločnosť SEWA sa dlhodobo snaží, aby ľudia aj firmy zaobchádzali s odpadom ekologicky. Aj preto sme sa veľmi radi zapojili do projektu Čistíme Slovensko a veríme, že pokračovaním tohto projektu môže vzniknúť tradícia, ktorá pomôže s ekologickým nakladaním s elektroodpadom, namiesto jeho zbytočného skladovania v domácnostiach.”

Do projektu sa okrem Nay Elektrodom a SEWA zapojili aj recyklačné spoločnosti ARGUSS, s.r.o., AVE SK odpadové hospodárstvo s.r.o., BOMAT s.r.o., H + EKO, spol. s r.o., Košice a ZEDKO, s.r.o. „Odvoz a zrecyklovanie takého množstva starých elektrospotrebičov by bez našich partnerov nebol možný. Preto im aj touto cestou ďakujeme,“ uzavrel M. Lelovský.

V rámci celého Slovenska sa vyzbieralo 2566 televízorov, 1691 chladničiek, 1207 práčok a sušičiek, 610 počítačov, 488 sporákov, 66 elektrických ohrievačov, 21 klimatizácii a ďalších 2554 kusov drobného elektroodpadu. Najaktívnejší boli obyvatelia bratislavského kraja.

Vieme, že staré spotrebiče často zbytočne zaberajú miesto, no sú také objemné a ťažké, že predovšetkým starší ľudia si už s nimi nevedia poradiť. Sme predajca elektrospotrebičov, ale ich predajom sa náš vztah s našimi zákazníkmi nekončí. Ukázalo sa, že vieme byť užitoční a pomôcť s elektrospotrebičom aj vtedy, keď sa jeho využitie v domácnosti skončilo,“ Emil Huraj, marketingový riaditeľ spoločnosti NAY a.s.

Obe organizátorské spoločnosti sú s výsledkami projektu Čistíme Slovensko spokojné a zvažujú pokračovanie projektu aj v tomto roku.

Značky
SEWA

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Česko-slovenská skupina v oblasti recyklácie a nakladania s kovovým odpadom sa rozrastá o ďalšiu firmu

Česko-slovenská skupina v oblasti recyklácie a nakladania s kovovým odpadom sa rozrastá o ďalšiu firmu

Tím právnikov Eversheds Sutherland sa opäť podieľal na tvorbe lokálnych precedensov v Českej republike.

Pozvánka na školenie: Zákon o odpadoch - stavebné odpady

Pozvánka na školenie: Zákon o odpadoch - stavebné odpady

Cieľom školenia je nadstaviť vhodne fungujúci systém povinností vyplývajúcich zo zákona o odpadoch a zmien so zameraním na stavebníctvo.

Rozbehli zážitkovú ekovýchovu. Hlavným hrdinom nového programu je nápojový kartón

Rozbehli zážitkovú ekovýchovu. Hlavným hrdinom nového programu je nápojový kartón

Hlavným cieľom programu je viesť deti k správnemu triedeniu odpadov.