NATUR-PACK

Recyklačný fond rozdal jeden a pol milióna eur

Správna rada Recyklačného fondu schválila 23. júna žiadosti o dotácie v sume 1,48 milióna eur.

Recyklačný fond rozdal jeden a pol milióna eur
redakcia (ilustračné)

Od začiatku roka tak správna rada schválila dotácie v súhrnnej výške 15,10 milióna eur.

Marián Ondrík by mal dostať na projekt „Zefektívnenie spracovania starých vozidiel“ dotáciu vo výške 596 990 eur. Cieľom je dovybavenie a uvedenie do prevádzky nových BAT technológií pri spracovaní starých vozidiel - ekologickom odsávaní prevádzkových kvapalín vrátane freónov.

Spoločnost DETOX z Banskej Bystrice dostane na projekt „Technická inovácia zberu odpadových ropných olejov“ podporu 349 500 eur. Cieľom je inovácia súčasného systému zberu odpadových olejov spoločnosti.

260 000 eur dostane Slovenská technická univerzita v Bratislave na projekt „Vyhľadávanie a možnosti aplikácie nových technológií v procese spracovania odpadového skla nespracovateľného bežnými technológiami – stratégia výskumu a vývoja technológií a logistiky pracovania jednotlivých prúdov odpadu“. Cieľom výskumného projektu je doriešiť problém nižšej výťažnosti liniek pri spracovávaní špeciálnych skiel.

Jozef Figeľ – KOV-NZPÚ s projektom „Podpora zberu a spracovania starých vozidiel“ získal dotáciu vo výške 233 020 €, ktorého cieľom je doplnenie autorizovanej prevádzky o kontajnerové vozidlo s prívesom.

Obec Nižná získa na projekt „Zefektívnenie a posilnenie zberových kapacít v Nižnej“ 25 830 €, Oobec Uhrovce 20 600 € na projekt „Zefektívnenie zberu a rozšírenie separovaných zložiek komunálneho odpadu nákupom kontajnerov a vriec“.


Diskusia(0)