NATUR-PACK

Peter Žiga: Výkupcovia kovov budú posielať peniaze poštou

Minister Žiga pre TABLET.TV vyrátal svoje kľúčové kroky. K jedným z nich patrí i problematika výkupu kovov.

Peter Žiga: Výkupcovia kovov budú posielať peniaze poštou

Pravidlá výkupu kovov sa od nového roka výrazne zmenia. Do účinnosti vstúpi nový zákon o odpadoch, ktorý zakazuje platenie za šrot v hotovosti. „Demolujú sa funkčné celky, aby niekto zarobil pár centov vo výkupni kovov,“ komentoval pre TABLET.TV minister životného prostredia Peter Žiga (Smer-SD) opatrenie, na základe ktorého sa za kovy bude platiť len na účet, alebo poštovou poukážkou.

Súvisiace odkazy:

-> Výkupne kovov | Odpady-portal.sk, 22. 3. 2015
Zoznam výkupní kovových odpadov na Slovensku.

-> Kovové odpady na Slovensku | Odpady-portal.sk, 14. 7. 2015
Cenná komodita s vysokým stupňom zhodnotenia. Článok vyšiel v mesačníku Odpadové hospodárstvo, 2015/06.

Pôvodne dokonca uvažoval o tom, že by sa výkup kovov od fyzických osôb zakázal úplne. Mestá a obce však argumentovali, že by tak o možnosť odovzdávať šrot prišli aj bezúhonní občania a predstavitelia priemyslu zasa tým, že im zákaz komplikoval dodávateľsko – odberateľské vzťahy.

K problematike výkupu kovov sa minister Žiga vyjadroval od 11:00 min.:


POLITIKA Tu a teraz 2015-08-20 by terazmedia

Celá správa TU.

Dozvedeli ste sa túto správu neskoro? Predplatiteľom poskytujeme denný monitoring správ o odpadovom hospodárstve priamo do ich e-mailovej schránky.


Diskusia(0)