NATUR-PACK

V Starej Ľubovni odpustili neplatičom 52 tisíc eur

Samospráva si s problémom pohľadávok nevedela lepšie poradiť.

V Starej Ľubovni odpustili neplatičom 52 tisíc eur

Medzi dlžníkmi sa nachádzajú rôzne subjekty - od firiem až k fyzickým osobám. Dlhy na poplatkoch či daniach vznikali roky. Poslanci odhlasovali, že sa ich v meste zriekajú.

Z celkovej sumy pohľadávok je vyše 47-tisíc eur z nezaplatenej dane a poplatku za odpad.

„Najvyššia suma, takmer 15-tisíc eur, vytŕča pri firme GSL-CO, nasledujú Euroks (obe zo Starej Ľubovne – pozn.) a Luko-K z Košíc so 4,8 tisícami, respektíve 4,6 tisícami eur,“ píše denník Korzár.

Z dokumentov vyplýva, že vyše 16,5 tisíca eur dlhujú ľudia za odpad.

Väčšina z nich je pripísaná na obyvateľov z osady v miestnej časti Podsadek. Vraj ide najmä o odsťahovaných či nebohých neplatičov.

Čítajte viac TU.


Diskusia(0)