NATUR-PACK

Minister Solymos začal dialóg v rámci zelenej tripartity

Nový minister životného prostredia László Solymos včera ukončil sériu stretnutí s predstaviteľmi Greencpeace, Priatelia Zeme a ďalšími záujmovými združeniami. Diskusia potvrdila záujem všetkých strán o dialóg v rámci tzv. zelenej tripartity.

Minister Solymos začal dialóg v rámci zelenej tripartity
Foto: Odpady-portal.sk

"Začali sme dialóg v rámci zelenej tripartity. Stretnutia potvrdili záujem všetkých záujmových organizácií, zväzov a združení o otvorený dialóg,“ zhodnotil šéf envirorezortu.

László Solymos sa najskôr stretol s mimovládnymi organizáciami a ochranárskymi združeniami. Predstavitelia Greenpeace, BROZ, Birdlife, Priatelia Zeme, OZ Slatinka, Ekofórum a ďalší členovia tzv. Zelenej koalície predstavili novému vedeniu rezortu dlhodobé priority v oblastiach  odpadového hospodárstva, zmeny klímy, ovzdušia, biodiverzity či vodného  hospodárstva. Minister Solymos prezentoval snahu o riešenie všetkých problémov za účasti týchto organizácií spoločnými rokovaniami či vytváraním konzultačných fór.

"Obe strany skonštatovali, že ciele nového vedenia MŽP a mimovládnych organizácií nie sú príliš odlišné a dúfajú v obojstranne férový prístup a otvorený dialóg,“ zhrnul minister.

O strenutiach informovalo MŽP SR


Diskusia(0)