Eversheds Sutherland

Na piatom Veľkom Olompijskom finále ocenili víťazné školy za úsilie pri triedení papiera a plastov

Dňa 15.6.2016 prebehlo na Hlavnom námestí v Bratislave Veľké Olompijské finále. Podujatie bolo slávnostným ukončením 4. ročníka projektu OLOMPIÁDA, do ktorého sa v školskom roku 2015/2016 zapojilo viac ako 21 000 žiakov a detí zo 112 bratislavských materských, základných a špeciálnych škôl.

Na piatom Veľkom Olompijskom finále ocenili víťazné školy za úsilie pri triedení papiera a plastov

Cieľom OLOMPIÁDY je prispieť k zlepšeniu úrovne triedeného zberu a prostredníctvom detí naučiť triediť občanov Bratislavy.

Napriek nepriazni počasia bolo Veľké Olompijské finále nádherným ocenením detí a pedagógov, ktorí počas roka vyvinuli nemalé úsilie pri zbere papiera a plastov. Približne tisíc detí, ktoré sa na podujatí zúčastnili prišli oceniť a podporiť aj členovia Olompijského výboru Adela Banášová, Lukáš Latinák a Daniel Hevier.

K vynikajúcej nálade prispeli aj umelci Thomas Puskailer, Martin Harich a etnobubnová skupina Rytmika, ktorá napriek silnému dažďu roztancovala celé námestie.

Ocenenia víťazným školám odovzdávali generálny riaditeľ spoločnosti OLO a.s., Branislav Cimerman a riaditeľ spoločnosti NATUR-PACK Michal Sebíň. Víťaznou školou sa stala po štvrtýkrát ZŠ Trnková 1 z Jaroviec, ktorá bola aj víťazom v zbere plastu ako aj papiera, čo do vyzbieraného množstva. Na druhom mieste sa umiestnila Spojená internátna škola Svrčia a tretie miesto opäť získala Špeciálna škola Karpatská. Medzi ocenenými boli aj základná škola Ostredková, či Budatínska a najlepšou materskou škôlkou sa stala Dudvážska. Škola v prírode sa losovala z TOP desiatky Olompijskej tabuľky a získala ju MŠ Bulíkova,“ povedala Karin Zvalová, marketingová manažérka spoločnosti OLO a.s.

Ceny TOP zberačom papiera odovzdal prezident Asociácie podnikateľov v odpadovom hospodárstve Peter Krasnec.

Najlepší zberači plastov získali tento rok špeciálnu cenu od spoločnosti NATUR-PACK a.s., ktorá rieši triedený zber v Bratislave a to v podobe jednodňového autobusového zájazdu za krásami prírody.

Nech deti vedia, že triedením odpadu chránia prírodu“, povedal riaditeľ spoločnosti NATUR-PACK a.s., Michal Sebíň. „Aby sme podporili úsilie väčšieho počtu škôl, náhodne sme vylosovali päť zo zúčastnených, ktorým odovzdala cenu Lucia Debrecéni, marketingová špecialistka spoločnosti Mercedes-Benz, veď víťazom je predsa každý, kto separuje.“

Spoločnosť OLO a.s. vkladá nemalé úsilie aj finančné prostriedky na tento projekt, ktorého hlavným cieľom je naučiť všetkých obyvateľov hlavného mesta práve cez deti, správne nakladať s komunálnym odpadom, osvojiť si pojmy recyklácia, ochrana životného prostredia, separácia odpadu a spoločenská zodpovednosť.

Značky
NATUR-PACK

Diskusia(0)