NATUR-PACK
REDOX
MARIUS PEDERSEN

Pozvánka na konferenciu: Predchádzanie vzniku odpadov

Tretí ročník národnej konferencie PREDCHÁDZANIE VZNIKU ODPADU sa uskutoční 24. (pondelok) a 25. (utorok) októbra 2016 v Prahe v priestoroch Autoklubu ČR v Opletalovej (oproti Hlavnej stanici).

Pozvánka na konferenciu: Predchádzanie vzniku odpadov

Podtitul tohto ročníka konferencie je "Na pomoc obehovému hospodárstvu". Konferencia je určená zainteresovaným odborníkom z radov verejnej správy, ako aj z podnikateľskej sféry.

PROGRAM

Predpoludnie prvého dňa konferencie bude venované všeobecným otázkam spojeným s predchádzaním a opätovným využitím odpadov a možnostiam podpory súvisiacich projektov. Tu budú mať slovo najprv pracovníci odboru odpadov MŽP a Štátneho fondu životného prostredia ČR.

Zatiaľ čo z prostriedkov OPŽP (až do 30. 11. je otvorená 40. výzva na podporu práve projektov z prioritnej osi 3.1 Predchádzanie vzniku odpadov) je možné podporiť len investičné projekty, prednášajúci z Ministerstva práce a sociálnych vecí vysvetlí možnosti a pravidlá podpory zamestnávania znevýhodnených skupín pracovníkov z prostriedkov úradov práce, čím možno znížiť zase prevádzkové náklady projektov.

Zástupca Ministerstva poľnohospodárstva vysvetlí nedávne zmeny v zákone o potravinách týkajúce sa nepredaných / nepredajných potravín v obchodných reťazcoch a ich darovanie na charitatívne účely. MZe ďalej predstaví svoj program na podporu činnosti potravinových bánk a podobných organizácií pri práci s darovanými potravinami.

Predpoludnie druhého dňa potom bude venované všeobecným aj špeciálnym otázkam cirkulárnej ekonomiky z pohľadu štátnej správy (MŽP a MPO) aj podnikovej (Implementačné centrum cirkulárnej ekonomiky pri Zväze priemyslu druhotných surovín ČR) a metodike projektov čistejšej produkcie a udržateľnej spotreby a výroby.

Zvyšný priestor po oba dva dni bude venovaný predstavovaniu úspešných projektov predchádzanie vzniku a opätovného využitia odpadov v komunálnej aj v podnikovej sfére. Medzi najvýznamnejšie spoločnosti, ktoré sa tu pochváli svojimi úspechmi v tejto oblasti, patria: Ahold Czech Republic, a.s., Cemex Czech Republic, s.r.o., Česká spořitelna, a.s., Eurest, s.r.o., Ikea Česká republika, a.s., Lego Production, s.r.o. a Škoda Auto, a.s.

Z komunálnej sféry ide príkladom mesto Brno so svojím projektom RE-USE.

Predbežný program je vystavený TU.

TERMÍN KONANIA

  • 24. - 25. október 2016

MIESTO KONANIA:

  • Autoklub ČR
    Opletalova 1337/29
    110 00 Praha

Viac informácií tu: http://www.tretiruka.cz/media-a-odpady/predchazeni-vzniku-odpadu/konference-pvo-2016/

REGISTRÁCIA:

Na účasť na konferencii je potrebné sa prihlásiť vyplnením prihlasovacieho formulára.

Záštitu nad konferenciou Predchádzanie vzniku odpadu prijal predseda vlády Českej republiky Bohuslav Sobotka, ministri životného prostredia, priemyslu a obchodu a poľnohospodárstva a tiež Hospodárska komora ČR.

Značky
konferencie

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Všetko nie je „zelené“ a „eko“ naozaj ekologické. Dajte si pozor na greenwashing

Všetko nie je „zelené“ a „eko“ naozaj ekologické. Dajte si pozor na greenwashing

Rastúci počet „zelených“ označení na obaloch bez porovnávacích údajov býva nielen neprehľadný, ale často aj zavádzajúci. OZV ENVI - PAK a upozorňuje na to, ako sa nepodloženým označeniam vyhnúť.

Evidenčné a ohlasovacie povinnosti v apríli 2024

Evidenčné a ohlasovacie povinnosti v apríli 2024

Aké evidenčné a ohlasovacie povinnosti v oblasti odpadov treba splniť v apríli 2024? Tu je náš tradičný mesačný prehľad.

Základom sú kontajnery a váha. Ako vybaviť zberný dvor a vybrať techniku

Základom sú kontajnery a váha. Ako vybaviť zberný dvor a vybrať techniku

Vo vybavení by nemal chýbať ani lis, ktorý zmenší objem odpadu. Myslieť treba aj na špeciálne nádoby a záchytné vane pre nebezpečné látky.