NATUR-PACK
MEVA SK
INISOFT

ASEKOL SK umiestnil ďalšie kontajnery na malý elektroodpad

Osemnásť červeno-bielych kontajnerov na veľmi malý elektroodpad bolo v decembri rozmiestených v ďalších dvoch mestách.

ASEKOL SK umiestnil ďalšie kontajnery na malý elektroodpad

Foto: ASEKOL SK

Mestá Šaľa a Hlohovec sa stali ďalšími mestami, v ktorý boli umiestnené červeno-biele kontajnery určené na zber veľmi malého elektroodpadu, ako i prenosných batérií a akumulátorov.

Cieľom týchto kontajnerov je zvýšiť mieru recyklácie odpadu, tým že vytvoríme komfortný a efektívny systém zberu malých elektrospotrebičov, ako napríklad kalkulačiek, rádií, počítačov a počítačového vybavenia, discmanov, telefónov, videokamier alebo menšieho elektrického náradia, či hračiek vrátané batérií a akumulátorov.

Už pri predstavení kontajnerov v Trnave sme avizovali, že tento projekt nebude len o pilotnom režime, ale chceme aby čo najviac obyvateľov Slovenska malo možnosť komfortne triediť malé elektrospotrebiče ako i batérie a akumulátory a aby sa červeno-biele kontajnery stali štandardom,“ uviedol Ronald Blaho, konateľ organizácie zodpovednosti výrobcov ASEKOL SK, ktorá projekt odborne zastrešuje.

V druhej fáze projektu bolo rozmiestnených 18 červeno-bielych kontajnerov, po 9 kusov v Šali a Hlohovci. Obyvatelia miest, v ktorých sú kontajnery umiestnené dostali i letáky s informáciami, kde sa nachádzajú, čo do nich patrí a prečo je triediť odpad užitočné.

Presné miesta, kde sa kontajnery nachádzajú nájdu občania uvedené i na internetovej stránke www.asekol.sk.

ASEKOL SK

ASEKOL SK je neziskovo hospodáriaca organizácia, ktorá od roku 2010 zabezpečuje na Slovensku nakladanie s elektroodpadom, použitými batériami a akumulátormi.

ASEKOL SK je najväčšia organizácia zodpovednosti výrobcov pre prenosné batérie a akumulátory na Slovensku.

Kolektívna organizácia ASEKOL SK prostredníctvom, ktorej si výrobcovia elektrozariadení plnia svoju povinnosť postarať sa o výrobky i potom, čo sa z nich stal odpad, v roku 2015 vyzbierala takmer 5 miliónov kilogramov elektroodpadu a takmer 100 tisíc kilogramov prenosných batérií a akumulátorov.

V roku 2016 získala spoločnosť ASEKOL SK od Ministerstva životného prostredia autorizáciu a stala sa organizáciou zodpovednosti výrobcov pre elektrozariadenia a batérie.

Zdroj: ASEKOL SK, redakčne upravené


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Pozvánka na konferenciu: OBEHOVÉ HOSPODÁRSTVO

Pozvánka na konferenciu: OBEHOVÉ HOSPODÁRSTVO

Organizátor podujatia spolu so spolupracujúcimi inštitúciami pozývajú odbornú verejnosť na medzinárodnú konferenciu, ktorá sa uskutoční v polovici júna v Bratislave.

Na KOSIT si uplatní predkupné právo väčšinový majiteľ

Na KOSIT si uplatní predkupné právo väčšinový majiteľ

Majoritný akcionár košickej odpadovej firmy, spoločnosť Wood Waste Management Ltd., oznámila mestu svoj zámer využiť predkupné právo na 29 % akcií mesta. Dorovnala ponuku skupiny AVE, ktorá patrí do holdingu českého miliardára Daniela Křetínského.

Pozvánka na konferenciu: ODPADY 2024 (aktualizovaná)

Pozvánka na konferenciu: ODPADY 2024 (aktualizovaná)

Organizátor podujatia Ekos Plus pozýva na 12. ročník odbornej konferencie, ktorá sa uskutoční v druhej polovici júna v Žiline.