NATUR-PACK
REDOX
MARIUS PEDERSEN

Svetový veľtrh IFAT 2018: Prehľad noviniek v oblasti odpadu, recyklácie a komunálnej techniky

Veľtrh IFAT 2018 sa bude konať od 14. do 18. mája na mníchovskom výstavisku a prvýkrát s rozšírením o ďalšie dve haly C5 a C6.

Svetový veľtrh IFAT 2018: Prehľad noviniek v oblasti odpadu, recyklácie a komunálnej techniky

Foto: IFAT

Viac ako 3 100 vystavovateľov predstaví na najvýznamnejším veľtrhu na svete "najmodernejšej technológii" vo vodárenstve, kanalizáciách, priemysle odpadov a surovín.

Na tomto veľtrhu IFAT sa budú prezentovať inovácie, nové technológie, postupy a riešenia v oblasti nakladania s odpadmi, recyklácie a komunálnych vozidiel.


NOVINKY

  • recyklácia plastov: nové riešenia pre separáciu a spracovanie
  • čistý vzduch v zariadeniach na recykláciu a zber odpadov
  • doprava je agilná a bez emisií
  • rekordná účasť 55 vystavovateľov z ČR na ploche 1 800 m2

Ďalej budú prezentované aj nové právne požiadavky. Napríklad v Nemecku ide aktuálne o zmenu v oblasti nakladania s odpadmi, vyhlášku obchodného a obalového zákona. Taktiež zmena podmienok na medzinárodných trhoch, keďže boli Čínou vyhlásené nové dovozné predpisy pre odpady, s čím sú spojené ďalšie nové požiadavky.

Nové riešenia k tejto aktuálnej tematike budú opäť prezentované na veľtrhu IFAT.

Plne automatické triedenie plastov

Prvýkrát sa na veľtrhu predstaví napr. Spoločnosť APK Aluminium und Kunststoffe AG. Ich technológia recyklácie plastov je podľa spoločnosti schopná získať obzvlášť vysoko kvalitné regranuláty, napríklad z viacvrstvových post-spotrebiteľských obalových fólií.

Vo viacstupňovom procese sa najprv použije rozpúšťadlo, ako odstredivka sa oddelia použité typy plastov, ako je polyetylén z polyamidu.

Počas následného čistenia sa rozpúšťadlo znovu odstráni a zostanú čisté plasty.

IFAT

Oddeľovanie a odprašovanie

Stroj pre recyklačnú technológiu spoločnosti Doppstadt predstavia v Mníchove svoju širokú škálu procesov spracovania a separácie najmä pre biomasu a minerálne materiály.

Návštevníci sa zoznámia nielen so súčasným drvičom novej generácie "Inventhor Type 9", najsilnejším drvičom biomasy a odpadu.

Stroj je tiež prvým z novej generácie drvičov zo skupiny Doppstadt na základe spolupráce s americkou spoločnosťou Scarab a špecialistom na robotiku OP-Teknik.

Minimalizovať zdravotné riziká zamestnancov

Bezpečnosť pracovníkov odpadu pri zbere odpadov je jednou z tém, ktoré sa na tohtoročnej výstave IFAT zaoberá napr. Spoločnosť Zöller-Kipper GmbH.

Systém Clean Clean je podľa systému výrobcu inštalovaný na vozidlách pre zber odpadu so zadným nakladačom. Systém sa skladá z filtračných prvkov pre hrubý a jemný prach a z aktívneho uhlíkového prvku pre odstránenie pachov.

Plne elektrické zametacie stroje

Švajčiarska skupina ASH predstaví pod značkou Schmidt svoju veľtržnú novinku – plne elektrický zametač: na traktore eSwingo 200+ pracuje pohonná jednotka aj jednotka brúsneho stroja elektricky.

Zvláštne funkciou je výkonná batéria s kapacitou presahujúcou 60 kWh, čo umožňuje pracovné úlohy až 10 hodín bez dobíjania. Sací výkon zodpovedá modelu so vznetovým motorom, ale vďaka elektrickému pohonu je takmer bezhlučná.

Navštívte tento jedinečný veľtrh! Všetok návštevnícky servis, zabezpečenie zvýhodnených vstupeniek, ubytovanie a možnosť zúčastňovať sa organizovanej cesty na veľtrh či zabezpečenie cesty na kľúč pre firmy zaisťuje www.expocs.cz.

Značky
IFAT

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Evidenčné a ohlasovacie povinnosti v decembri 2023

Evidenčné a ohlasovacie povinnosti v decembri 2023

Aké evidenčné a ohlasovacie povinnosti v oblasti odpadov treba splniť v decembri 2023? Prinášame tradičný mesačný prehľad.

Pozvánka na školenie: Úvod do evidencie odpadov pre pôvodcu odpadu

Pozvánka na školenie: Úvod do evidencie odpadov pre pôvodcu odpadu

Spoločnosť Inisoft pozýva záujemcov na online školenie určené pre pracovníkov spoločností, ktorí sú pôvodcami odpadov a sú zodpovední za nakladanie s odpadmi.

Pozvánka na konferenciu: APEL 2023 - Aktuálne požiadavky enviro legislatívy (aktualizovaná)

Pozvánka na konferenciu: APEL 2023 - Aktuálne požiadavky enviro legislatívy (aktualizovaná)

Spoločnosť EKOS PLUS pozýva na 7. ročník konferencie, ktorá je spojená s workshopom k novej stavebnej legislatíve.