NATUR-PACK
MEVA SK
MARIUS PEDERSEN

Nový zero waste šampón sa predáva v rozpustných kapsulách na jedno použitie

Šampón chráni prírodný film, ktorý sa vo vode rozpustí po pár sekundách. Nohbo Drops bojuje proti plastovým obalom na kozmetické prípravky.

Nový zero waste šampón sa predáva v rozpustných kapsulách na jedno použitie

Nohbo

Žiadne plastové obaly

Nohbo Drops sú kapsule naplnené kozmetickými prípravkami na osobnú hygienu. Každá kapsula obsahuje optimálne množstvo prípravku na jedno použitie. Po namočení sa ochranný film rozpustí a prípravok sa môže aplikovať.

Spoločnosť ponúka prírodnú alternatívu k plastovým obalom na kozmetické prípravky. Kapsula, v ktorej je produkt zabalený, je vyrobená z rastlinného materiálu a v priebehu dvoch až štyroch sekúnd sa vo vode rozpustí.

Aplikácia je jednoduchá: kapsulu si dáte do dlaní, kde na ňu necháte dopadnúť pár kvapiek vody. Po pár sekundách sa ochranný film rozpustí a šampón môžete aplikovať rovno na vlasy.

Kapsule sú vegánske

Film, ktorý chráni tekutinu, neobsahuje podľa výrobcu žiadne škodlivé chemikálie a produkt nie je testovaný na zvieratách.

Kozmetika neobsahuje parabény ani sulfáty a je šetrná k životnému prostrediu, keďže predchádza vzniku plastového odpadu z obalového materiálu.

Sortimentu bude viac

Balenie pätnástich kapsúl si môžete zadovážiť za desať amerických dolárov. Každá má objem päť mililitrov. Šikovné balenie je výhodné aj na cesty.

Obalový materiál, v ktorom výrobok rozposielajú spotrebiteľom je tiež vyrobený z biologicky rozložiteľného materiálu. Šampón vonia po mäte a rozmaríne.

foto: Nohbo 

Okrem šampónu bude Nohbo ponúkať aj kapsule s kondicionérom, sprchovým gélom a gélom na holenie. Ich výroba sa začne na jar 2019.

Vyrobené na Floride

S nápadom prišiel mladý podnikateľ Benjamin Stern, ktorého cieľom bolo vyvinúť riešenie, ako predávať kozmetické prípravky bez plastových fľašiek. Nesnaží sa recyklovať ani opätovne používať materiál. Prioritou je plasty vôbec nepoužívať.

Každoročne skončí na skládkach takmer päťstopäťdesiatdva miliónov plastových fľašiek od šampónov.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.

Captcha image
Show another codezobraziť iný obrázok

Mohlo by vás zaujímať

OZV-čky tlačia na nižšie štandardy zberu pri obaloch

OZV-čky tlačia na nižšie štandardy zberu pri obaloch

Odporúčam zvyšovanie štandardov zberu každý rok, aby OZV, mestá a obce boli motivované zvyšovať mieru separovania, tvrdí Peter Krasnec z Asociácie podnikateľov v odpadovom hospodárstve.

V bývalej kafilérii pri Prešove pripravujú projekt spaľovne

V bývalej kafilérii pri Prešove pripravujú projekt spaľovne

Zariadenie na energetické zhodnocovanie odpadu (WtE - Waste To Energy) má mať kapacitu 95 000 t/rok, investícia by mala stáť približne 100 miliónov eur. Prekladateľom zámeru je firma známeho vodohospodára Ladislava Slebodníka.

Aké sú zákonné povinnosti pri výkupe a zbere odpadu?

Aké sú zákonné povinnosti pri výkupe a zbere odpadu?

Katarína Liebscherová vysvetľuje, prečo v prípade výkupu odpadov z obalov a odpadov z neobalových výrobkov nie je potrebné mať uzatvorenú zmluvu s organizáciou zodpovednosti výrobcov.