Dvořák Hager & Partners
REDOX
MARIUS PEDERSEN

Nový zero waste šampón sa predáva v rozpustných kapsulách na jedno použitie

Šampón chráni prírodný film, ktorý sa vo vode rozpustí po pár sekundách. Nohbo Drops bojuje proti plastovým obalom na kozmetické prípravky.

Nový zero waste šampón sa predáva v rozpustných kapsulách na jedno použitie

Nohbo

Žiadne plastové obaly

Nohbo Drops sú kapsule naplnené kozmetickými prípravkami na osobnú hygienu. Každá kapsula obsahuje optimálne množstvo prípravku na jedno použitie. Po namočení sa ochranný film rozpustí a prípravok sa môže aplikovať.

Spoločnosť ponúka prírodnú alternatívu k plastovým obalom na kozmetické prípravky. Kapsula, v ktorej je produkt zabalený, je vyrobená z rastlinného materiálu a v priebehu dvoch až štyroch sekúnd sa vo vode rozpustí.

Aplikácia je jednoduchá: kapsulu si dáte do dlaní, kde na ňu necháte dopadnúť pár kvapiek vody. Po pár sekundách sa ochranný film rozpustí a šampón môžete aplikovať rovno na vlasy.

Kapsule sú vegánske

Film, ktorý chráni tekutinu, neobsahuje podľa výrobcu žiadne škodlivé chemikálie a produkt nie je testovaný na zvieratách.

Kozmetika neobsahuje parabény ani sulfáty a je šetrná k životnému prostrediu, keďže predchádza vzniku plastového odpadu z obalového materiálu.

Sortimentu bude viac

Balenie pätnástich kapsúl si môžete zadovážiť za desať amerických dolárov. Každá má objem päť mililitrov. Šikovné balenie je výhodné aj na cesty.

Obalový materiál, v ktorom výrobok rozposielajú spotrebiteľom je tiež vyrobený z biologicky rozložiteľného materiálu. Šampón vonia po mäte a rozmaríne.

foto: Nohbo 

Okrem šampónu bude Nohbo ponúkať aj kapsule s kondicionérom, sprchovým gélom a gélom na holenie. Ich výroba sa začne na jar 2019.

Vyrobené na Floride

S nápadom prišiel mladý podnikateľ Benjamin Stern, ktorého cieľom bolo vyvinúť riešenie, ako predávať kozmetické prípravky bez plastových fľašiek. Nesnaží sa recyklovať ani opätovne používať materiál. Prioritou je plasty vôbec nepoužívať.

Každoročne skončí na skládkach takmer päťstopäťdesiatdva miliónov plastových fľašiek od šampónov.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.

Captcha image
Show another codezobraziť iný obrázok

Mohlo by vás zaujímať

Lidl spúšťa predaj zľavneného ovocia a zeleniny nie ideálnej kvality

Lidl spúšťa predaj zľavneného ovocia a zeleniny nie ideálnej kvality

Päťkilové balenia čerstvej produkcie za menej ako dve eurá budú k dispozícii pre zákazníkov vo Veľkej Británii.

Až tretina mikroplastov pochádza z oblečenia

Až tretina mikroplastov pochádza z oblečenia

Praním sa z textílií odštepujú mikrovlákna, ktoré prenikajú do potravinového reťazca, keďže odfiltrovať ich nedokážu ani čistiarne odpadových vôd. What’s In My Wash je kampaň, ktorá tvorí povedomie o probléme drobnučkých častíc pochádzajúcich z našich šatníkov.

Američania si môžu vybrať, kde skončí ich odpad

Američania si môžu vybrať, kde skončí ich odpad

Službu opisujú ako „Uber pre odpad“. Spoločnosť ho dopraví na miesto, ktoré si zákazník vyberie. Potravinový odpad či recyklovateľný materiál tak neskončia na skládke.