Eversheds Sutherland
MEVA SK
MARIUS PEDERSEN

Polícia zadržala ďalšieho podnikateľa s odpadmi

Michal Grebeči je podozrivý z nelegálneho nakladania s odpadom, polícia ho po vypočúvaní prepustila.

Polícia zadržala ďalšieho podnikateľa s odpadmi

V pondelok 15. októbra zasahovali policajti na viacerých miestach v bratislavskom aj trnavskom kraji. V Limbachu zadržali konateľa firmy NDD Michala Grebečiho, ktorý podniká v oblasti likvidácie a nakladania s odpadmi. Informácie priniesol spravodajský portál televízie Markíza.

Grebeči mal byť zadržaný pre podozrenie, že minimálne od začiatku júna tohto roka niekto ukladal nebezpečný odpad na skládke neďaleko Mosta pri Bratislave, ktorú spravuje Grebečiho firma NDD, informuje Sme.sk. Odtiaľ údajne pochádza zemina, ktorá končí pod stavbou obchvatu. Meno Michala Grebečiho sa spája aj s firmou Abask Recycling, ktorá mala vyvážať nelegálny odpad na skládky v Seneckom okrese.

Skládka NDD sa oficiálne už nevyužíva, no Okresný úrad v Senci v lete 2017 vydal povolenie, aby sa odpad z areálu využíval na povrchovú úpravu terénu. Podľa polície sa však na skládke ukladal aj nebezpečný odpad a mimo nádob.

Podozrenie je, že nebezpečný stavebný materiál sa používa pri výstavbe D4 a R7, pričom má pochádzať z kontaminovanej zeminy z bratislavských Nív.

Z kolegov nepriatelia

Michal Grebeči je bývalým spolupracovníkom Michala Kováča zo spoločnosti Vassal EKO, ktorý je vo väzbe po tom, čo bol v júni tohto roku zadržaný pre podozrenie z úplatkárstva.

Vassal EKO je podobne ako Grebečiho firma podozrivá z nelegálneho nakladania s odpadom, konkrétne z ukladania odpadu na nelegálnu skládku.

V prvej polovici roka sa na sociálnych sieťach objavila fotka, na ktorej sú spolu na jachte Michal Kováč s riaditeľom spoločnosti OLO Branislavom Cimermanom. Fotografiu zverejnila facebooková stránka Bratislava bez odpadu, no spravodajskému portálu Nového času Topky.sk sa podarilo zistiť, že na fotografii je aj tretí muž. Je ním práve Michal Grebeči.

Grebeči, Kováč, Cimerman

Michal Grebeči (vľavo) | Foto - zdroj: Topky.sk

Grebeči mal byť podľa Topky.sk práve tou osobou, ktorá zverejnila fotografiu, na ktorej je Michal Kováč na dovolenke spolu s policajtom, ktorý je v súčasnosti taktiež zadržaný.

Bizarné zhromaždenie

O ďalších možných aktivitách Grebečiho v obchodnej vojne proti Vassal EKO sa hovorilo v súvislosti s už zmieňovanou stránkou na Facebooku „Bratislava bez odpadu“, ktorá zverejnila aj fotku M. Kováča s riaditeľom OLO B. Cimermanom na jachte, avšak bez „vyrezaného“ Grebečiho.

Stránky s rovnakým názvom a logom sú na Facebooku až dve, prvá má 4,5 tisíc, druhá 2,7 tisíc fanúšikov. Ich autori sú však neznámi, na stránkach sa neidentifikovali.

V apríli tohto roku sa uskutočnilo pri areáli firmy Vassal EKO zhromaždenie občanov.

Hlavným rečníkom bol poslanec NR SR Peter Marček, ktorý na podujatie prišiel v sprievode dvoch ochrankárov. Kto bol organizátorom podujatia sa nám nepodarilo zistiť, nevedel ho ani moderátor podujatia.

Zhromaždenia sa zúčastnilo približne dvadsať ľudí. Pozrite si fotogalériu zo zhromaždenia. Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.

Captcha image
Show another codezobraziť iný obrázok

Mohlo by vás zaujímať

Na svete je prvá biologicky odbúrateľná fľaša na vodu

Na svete je prvá biologicky odbúrateľná fľaša na vodu

Vyrobená nie je z ropy, ale z polymérov, ktoré sa voľne vyskytujú v prírode. Dá sa opakovane používať a kompostovať. Fľaša od spoločnosti Cove má byť zelenou alternatívou k PET fľašiam.

Chýba elementárna kontrola, veľa obcí nevykazuje ani povinné zložky odpadu, tvrdí NKÚ

Chýba elementárna kontrola, veľa obcí nevykazuje ani povinné zložky odpadu, tvrdí NKÚ

Najvyšší kontrolný úrad preveroval, ako sa štátu darí plniť ciele pre separovaný zber odpadu. Ministerstvo životného prostredia dostalo od kontrolórov viacero odporúčaní.

Knihy sú neobalmi, postup ministerstva je nekorektný, tvrdia právnici

Knihy sú neobalmi, postup ministerstva je nekorektný, tvrdia právnici

Ministerstvo nemôže nadraďovať vyhlášku nad zákonom, zareagovali na stanovisko ministerstva k vyradeniu kního zo zoznamu možných neobalov právnici.