NATUR-PACK
REDOX
INISOFT

Zhromaždenie k 100. výročiu vzniku Československa (+ foto)

Včera sa uskutočnilo slávnostné zhromaždenie pri príležitosti stého výročia vzniku Československa.

Zhromaždenie k 100. výročiu vzniku Československa (+ foto)

Foto: Radovan Kazda

Pri pamätníku československej štátnosti (soche T. G. Masaryka) na Vajanského nábreží v Bratislave sa stretlo niekoľko stoviek občanov. V programe, ktorý moderoval predseda OKS a poslanec parlamentu Ondrej Dostál, vystúpili aj ďalší rečníci, napríklad chargé d'affaires Veľvyslanectva Českej republiky v Bratislave Pavel Sladký, prezident Konzervatívneho inštitútu M. R. Štefánika Peter Zajac, Juraj Petrovič (podpredseda OKS), poslanec Peter Osuský (SaS), Ivor Švihran, Jakub Nedoba a ďalší.

Predseda OKS Ondrej Dostál upozornil, že hoci pri príležitosti 100. výročia vzniku 1. ČSR bolo tohtoročné stretnutie špecifické, zároveň potvrdzuje a rozvíja každoročnú tradíciu, píše TASR.

Podujatie zorganizovali občianske združenia Communio Minerva a Česko-slovenské Mosty, Český spolok Bratislava, Klub občanov Českej republiky v Slovenskej republike, Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika, Krajanský inštitút, Mladí konzervatívci, Mladí liberáli, Občianska konzervatívna strana, Spolok rodákov Milana Rastislava Štefánika, Košariská – pobočka Dunajská Lužná a iniciatíva Chceme 28. október za štátny sviatok.

Po skončení prejavu sa účastníci presunuli od pamätníka T. G. Masaryka k pamätníku M. R. Štefánika, kde sa podujatie skončilo.

Pozrite si fotoreportáž

 

Mohlo by vás zaujímať

MŽP: Slovenská analýza o zálohovaní vzbudila v zahraničí veľký záujem

MŽP: Slovenská analýza o zálohovaní vzbudila v zahraničí veľký záujem

Analýza Inštitútu environmentálnej politiky (IEP) o dopadoch zálohovania si svojou odbornosťou získala pozornosť v zahraničí a bola prezentovaná na viacerých medzinárodných fórach. Minulý týždeň navštívil Slovensko aj zástupca výrobcov na Malte, kde sa zálohovanie tiež pripravuje.

Novinka: Seminár Zákon o odpadoch – prevádzkové činnosti

Novinka: Seminár Zákon o odpadoch – prevádzkové činnosti

Aj vy sa strácate v novelách Zákona o odpadoch z roku 2018? Zdá a vám, že to čo ste vedeli, už asi neviete a nie ste si istý už takmer ničím? Príďte na seminár „Zákon o odpadoch – prevádzkové činnosti“ a prejdeme si spoločne prevádzkové činnosti odpadového hospodárstva vo firme. Prakticky a na situáciách, ktoré sa dejú priamo u vás.

Novinka: Seminár Zákon o odpadoch – investori vs dodávatelia v stavebníctve

Novinka: Seminár Zákon o odpadoch – investori vs dodávatelia v stavebníctve

A zase nás nový rok 2018 privítal novinkami v odpadovej legislatíve týkajúce sa všetkých odvetví národného hospodárstva, niektorých viac, iných menej.