NATUR-PACK
REDOX
INISOFT

Kam so starým mobilom? Školy môžu získať ceny

Školy, ktoré odovzdávajú malý elektroodpad a batérie, môžu získať viacero školských pomôciek.

Kam so starým mobilom? Školy môžu získať ceny

Foto: Fotolia

Recyklohry, najväčší vzdelávací program na podporu zberu a recyklácie elektroodpadu a batérií na Slovensku, vstúpil do nového školského roka s novým partnerom Orange Slovensko a so špeciálnou zberovou súťažou SMS – Starý Mobil Sem!

Recyklohry sú najväčší školský environmentálny program, do ktorého je zapojených 1 231 škôl . Cieľom tohto programu je oboznámiť žiakov o dôležitosti triedenia a recyklácie odpadu a umožniť im osobnú skúsenosť so zberom drobného elektroodpadu a použitých batérií.

Školský rok 2018/2019 je už ôsmim rokom existencie a fungovania tohto projektu na Slovensku.

V predchádzajúcom veľmi úspešnom školskom roku (2017/2018) bolo v zapojených školách vyzbieraných 89 610 kg drobného elektroodpadu, 16 328 kg použitých batérií a 6 600 kg použitých tonerov.

Novinkou školského roka 2018/2019 je nový partner projektu spoločnosť Orange Slovensko, s ktorým Recyklohry pripravili špeciálnu súťaž SMS – Starý Mobil Sem, zameranú na zber starých mobilov.

V každej slovenskej domácnosti sa stále nachádza pomerne veľa mobilných telefónov, ktorých recykláciou dokážeme ušetriť množstvo primárnych surovín. Napríklad recykláciou 100 ks mobilov dokážeme ušetriť až 25 litrov ropy či 2 340 litrov vody.

Na účastníkov tejto súťaže preto čaká aj mimoriadna odmena v podobe 40 tabletov.

Školy sa môžu pripojiť

Členom školského programu Recyklohry, sa môže bezplatne stať každá škola, ktorá má právnu subjektivitu, ktorá sa prostredníctvom registračného formulára na www.recyklohry.sk prihlási do programu a dostane potvrdenie o úspešnej registrácii prostredníctvom kontaktného e-mailu.

Na základe online registrácie obdržia školy špeciálne nádoby na zber drobného elektroodpadu, použitých batérií a tiež použitých tonerov, ktoré partner projektu, organizácia zodpovednosti výrobcov ASEKOL SK, poskytne škole zdarma a tiež zabezpečí zvoz a následnú recykláciu odpadu.

Školy za každý kilogram vyzbieraného odpadu a za vyriešenie vyhlásených vedomostných úloh z oblasti životného prostredia a recyklácie odpadov získavajú body, ktoré následne vymieňajú za vecné odmeny zo špeciálneho katalógu.

V uplynulom školskom roku sa do vyhlásených úloh zapojilo až 1 021 škôl.

O tom čo sa deje s odovzdanými mobilmi sa dozviete z krátkeho videa, ktoré sme pripravili v spolupráci s partnerom Orange Slovensko:

Bližšie informácie Vám poskytne:

 • Mgr. Silvia Sekáčová
  Obchodná a marketingová manažérka ASEKOL SK
  +421 948 145 020
  sekacova@asekol.sk
 • Mgr. Alena Magyarics
  manažérka projektu Recyklohry
  +421 948 405 530
  info@recyklohry.sk

Partneri projektu:

Recyklohry sú najväčší školský recyklačný program na Slovensku, ktorý vznikol v roku 2010 s cieľom prehĺbiť znalosti žiakov v oblasti triedenia a recyklácie odpadov a umožniť im osobnú skúsenosť so zberom drobného elektroodpadu a použitých batérií. Viac informácií o projekte nájdete na www.recyklohry.sk

ASEKOL SK je neziskovo hospodáriaca organizácia, ktorá od roku 2010 zabezpečuje na Slovensku nakladanie s elektroodpadom, použitými batériami a akumulátormi. ASEKOL SK je najväčšia organizácia zodpovednosti výrobcov pre prenosné batérie a akumulátory na Slovensku. ASEKOL SK je ako jediná spoločnosť zo Slovenska členom EUCOBAT, asociácie združujúcej organizácie, ktoré v mene výrobcov zabezpečujú v členských krajinách EU zber použitých batérií a akumulátorov a zároveň je ako jediná slovenská organizácia členom asociácie WEEE Forum združujúcej organizácie, ktoré v mene výrobcov zabezpečujú v členských krajinách EU zber odpadu z elektrických a elektronických zariadení. 


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Pozvánka na školenie: Úvod do evidencie odpadov pre pôvodcu odpadu

Pozvánka na školenie: Úvod do evidencie odpadov pre pôvodcu odpadu

Spoločnosť Inisoft pozýva záujemcov na online školenie určené pre pracovníkov spoločností, ktorí sú pôvodcami odpadov a sú zodpovední za nakladanie s odpadmi.

Pozvánka na konferenciu: APEL 2023 - Aktuálne požiadavky enviro legislatívy (aktualizovaná)

Pozvánka na konferenciu: APEL 2023 - Aktuálne požiadavky enviro legislatívy (aktualizovaná)

Spoločnosť EKOS PLUS pozýva na 7. ročník konferencie, ktorá je spojená s workshopom k novej stavebnej legislatíve.

Hodnotili odpadové hospodárstvo samospráv. ZOP ocenil tri slovenské mestá

Hodnotili odpadové hospodárstvo samospráv. ZOP ocenil tri slovenské mestá

Zväz odpadového priemyslu v hodnotení zohľadňoval spôsob spracovania odpadu aj ekonomickú efektivitu. Porovnali mestá s viac ako 20-tisíc obyvateľmi.