NATUR-PACK
REDOX
INISOFT

Ako bude vyzerať environmentálna značka EÚ? Zapojte sa do online konzultácie

Viac eko-výrobkov a eko-služieb na trhu. To by mala priniesť nová enviroznačka EÚ, ku ktorej momentálne prebieha verejná konzultácia. Zapojiť sa do nej môžete do 3. marca.

environmentálna značka

Foto: Pixabay (SAŽP)

Spotrebitelia, držitelia licencií environmentálnej značky EÚ, maloobchodníci, zástupcovia priemyslu majú možnosť zapojiť sa do online konzultácie Identifikácia prvkov pre budúcu stratégiu pre environmentálnu značku EÚ.

"Jej cieľom je identifikovať príležitosti na zvýšenie uplatnenia environmentálnej značky EÚ zameraním sa na najsľubnejšie skupiny výrobkov/služieb," uvádza Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP).

Verejná konzultácia prebieha prostredníctvom online dotazníka. Sprístupnený bude do 3. marca 2019.

Na Slovensku zavádza "Národnú environmentálnu značku" rezort životného prostredia. Nová značka má podľa očakávaní ministerstva obmedziť plastový odpad na Slovensku a prispieť k tomu, aby tradičné plastové materiály postupne nahrádzali biodegradovateľné plasty. Podrobnejšie sme o na Odpady-portal.sk písali v tomto článku.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.

Captcha image
Show another codezobraziť iný obrázok

Mohlo by vás zaujímať

Zoznam kandidátov do eurovolieb

Zoznam kandidátov do eurovolieb

Mená zaregistrovaných strán a kandidátov do volieb do Európskeho parlamentu, ktoré sa uskutočnia v sobotu 25. mája 2019 od 07.00 h do 22.00 h.

Plastové tašky sú oproti bavlneným výrazne „zelenšie“. Štúdia spočítala ich celkový dopad

Plastové tašky sú oproti bavlneným výrazne „zelenšie“. Štúdia spočítala ich celkový dopad

Štúdia dánskeho ministerstva životného prostredia porovnala celkový environmentálny dopad rôznych druhov nákupných tašiek – vrátane ich výroby, používania a zhodnotenia po uplynutí životnosti. Priniesla prekvapivé výsledky.

Monitoring odpadového hospodárstva | 8. - 14. 4. 2019

Monitoring odpadového hospodárstva | 8. - 14. 4. 2019

Prehľad noviniek v médiách, legislatíve, investíciách a verejnom obstarávaní v odpadovom hospodárstve za uplynulé obdobie.