Obyvatelia hlavného mesta vyhodili vlani 70 ton starých elektrospotrebičov prostredníctvom mobilného zberu.
Obyvatelia Bratislavy sa vlani zbavili prostredníctvom mobilného zberu viac ako 70 ton elektroodpadu, čo predstavovalo 4518 kusov elektrospotrebičov. V porovnaní s rokom 2017 takto spravilo síce o 35 domácností viac, no množstvo aj hmotnosť elektroodpadu boli nižšie. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnilo Združenie výrobcov elektrospotrebičov pre recykláciu – Envidom.
Najviac kilogramov nepotrebných elektrospotrebičov v prepočte na obyvateľa odovzdali v Rači. ,,V Rači prispelo do mobilného zberu 143 domácností, ktoré odovzdali 389 kusov a zároveň 6305 kg vyradených elektrospotrebičov. Pri oficiálnom počte obyvateľov 22 088 to znamená 0,29 kg na obyvateľa, čo je najviac zo všetkých mestských častí hlavného mesta," cituje agentúra TASR hovorkyňu združenia Janu Nahálkovú.
Objednávka odvozu cez internet
Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.
Predplatné obsahuje:
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
chcem sa prihlásiť
chcem získať predplatné
© PROPERTY & ENVIRONMENT s. r. o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.