Eversheds Sutherland
REDOX
MARIUS PEDERSEN

Ako zredukovať potravinový odpad v reštauráciách? Pasívna kampaň nezabrala

Výskumný tím analyzoval zvyšky na tanieroch stravníkov v samoobslužných bufetoch pred a po nainštalovaní informačných tabúľ o potravinovom odpade. Práve v týchto typoch stravovacích zariadení máme najväčšiu tendenciu plytvať potravinami.

Ako zredukovať potravinový odpad v reštauráciách? Pasívna kampaň nezabrala

Fotolia

Vedci si posvietili na správanie stravníkov v reštauráciách, ktoré fungujú na princípe „all you can eat“ („zjedz, koľko vládzeš“ – pozn. red.) a vo vysokoškolských jedálňach, ktoré poskytujú možnosť samoobslužného bufetu. Práve v takýchto stravovacích zariadeniach zvykneme vo veľkej miere plytvať potravinami, keďže si často na tanier naložíme viac než v skutočnosti skonzumujeme.

V Illinois sa snažili stravníkov od takéhoto správania odučiť pomocou kampane, ktorá poukazovala na fakt, že keď má stravník veľkosť svojej porcie vo vlastnej réžii, množstvo vyhodeného jedla je konštantne väčšie ako keď je mu pridelená porcia.

Kampaň bola finančne nenáročná a hoci bola dobre smerovaná, ukázalo sa, že bola iba veľmi málo efektívna. Vyplýva to z výskumu vedeckého tímu z University of Illinois, ktorý analyzoval údaje zhromaždené o správaní stravníkov a rozhodnutiach, ktoré robia pri naberaní porcií.

S „all you can eat“ sa bojuje ťažko

Brenna Ellison, ktorá je profesorkou poľnohospodárskej ekonomiky a ekonomiky domácnosti na univerzite v Illinois, naznačuje, že kampaň smerovaná na informovanosť stravníkov o problematike potravinového odpadu nepriniesla štatisticky významné výsledky. Nijako výrazne sa na množstve potravinového odpadu, ktorý vzniká v prevádzkach vedených štýlom otvoreného bufetu, neodrazila.

„S potravinovým odpadom sa v „all you can eat“ bufetoch a jedálňach bojuje ťažko. Vzdelávacie kampane sú síce lacným spôsobom, ako zvyšovať povedomie spotrebiteľov o potravinovom odpade, no v konečnom dôsledku majú iba malý vplyv na ich správanie,“ hovorí.

Aby došlo k výraznejšej redukcii odpadu, edukačné kampane by mali sprevádzať iné zmeny v systéme. K veľkému množstvu odpadu v týchto prevádzkach prispieva nepochybne fakt, že cena obeda sa neviaže na konkrétnu veľkosť porcie a stravníci to chcú čo najviac využiť. Pomôcť by mohlo aj porciovanie jedál do samoobslužných bufetov.

Pozreli sa na menzy pre vysokoškolákov

Vedci zisťovali, či sa oplatí zaviesť kampaň o redukcii potravinového odpadu vo vysokoškolských menzách, keďže ho tam vzniká veľmi veľa. Práve mladí ľudia navyše zahadzujú zvyčajne viac potravín ako staršie generácie.

„Vo všeobecnosti platí, že oblasť reštauračného priemyslu a potravinárskych služieb produkuje enormné množstvo potravinového odpadu, no v stravovacích zariadeniach určených pre vysokoškolákov, ktoré sa riadia filozofiu „zjedz, koľko vládzeš“, je tento problém obzvlášť závažný,“ konštatuje Brenna Ellison.

 
 

Pre prečítanie celého obsahu musíte byť súčasťou nášho predplatného

za 99 € bez DPH získate

  • Predplatné mesačníka Odpadové hospodárstvo (ISSN 1338-595X) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924) na 1 rok
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.

Captcha image
Show another codezobraziť iný obrázok

Mohlo by vás zaujímať

Odpadovú legislatívu čakajú zmeny. Výrobcov trvanlivejších výrobkov majú zvýhodniť

Odpadovú legislatívu čakajú zmeny. Výrobcov trvanlivejších výrobkov majú zvýhodniť

Nové definície, vyššie recyklačné ciele či povinný triedený zber textilu. Hlavná štátna radkyňa Odboru odpadového hospodárstva MŽP SR, Veronika Václavková, objasňuje ako sa Slovenska dotknú nové smernice EÚ v rámci tzv. odpadového balíčka.

Aké sú zákonné povinnosti pri výkupe a zbere odpadu?

Aké sú zákonné povinnosti pri výkupe a zbere odpadu?

Katarína Liebscherová vysvetľuje, prečo v prípade výkupu odpadov z obalov a odpadov z neobalových výrobkov nie je potrebné mať uzatvorenú zmluvu s organizáciou zodpovednosti výrobcov.

Komunálny odpad je v centre pozornosti, no väčšina odpadu pochádza z priemyslu

Komunálny odpad je v centre pozornosti, no väčšina odpadu pochádza z priemyslu

Zvyšovanie poplatkov je vždy nepopulárne, no tento krok sme museli spraviť, tvrdí štátny tajomník envirorezortu Boris Susko.