NATUR-PACK

Odborníci diskutovali o elektroodpade (+video)

V stredu 23. októbra v Klube pod lampou hovorili o elektroodpade Radovan Kazda, Ronald Blaho a Marián Bošanský.

Odborníci diskutovali o elektroodpade (+video)

Často hovoríme o oceánoch plných plastov, počúvame o mikroplastoch v ľadovcoch a pripravujeme sa na zálohovanie plastových fliaš.

Rýchlejšie ale rastie elektroodpad. Vieme, čo s ním máme robiť? Kde končia naše staré fény, hriankovače, chladničky alebo telefóny? Ako elektroodpad správne recyklovať a ako je na tom Slovensko v jeho spracovaní?

Uvedomujeme si nebezpečenstvá aj zaťaženie pre životné prostredie, ktoré v sebe skrývajú staré smartfóny, notebooky či obľúbené elektrické kolobežky?

O tom ako sa v tom jednoducho vyznať a ako sa jednoducho správať ekologicky diskutovali minulý týždeň (23. októbra) v Klube pod lampou:

  • Radovan Kazda, šéfredaktor denníka Odpady-portal.sk
  • Marián Bošanský, advokát, ktorý sa venuje právu životného prostredia a odpadového hospodárstva
  • Ronald Blaho zo spoločnosti ASEKOL SK, ktorá sa venuje celoštátnemu zberu elektroodpadu a použitých batérií a akumulátorov.

Pozrite si záznam z diskusie:

Diskusiu moderovala Ivana Šalgová z .týždňa a môžete si ju pozrieť aj tu: https://www.facebook.com/tyzden.sk/videos/2109481132681248/


Diskusia(0)