Eversheds Sutherland
MEVA SK
MARIUS PEDERSEN

Pomáha vaša firma v boji s pandémiou? Dajte o sebe vedieť!

Cieľom výzvy je šíriť pozitívne správy, ktorých je v tomto období veľmi málo.

rúška

Foto: Pixabay

  • Aktuality |  24.04.2020 |  Radovan Potočár / NATUR-PACK

V reakcii na pandémiu koronavírusu svoju výrobu už stihlo preorientovať viacero firiem na Slovensku. Mnohé z nich začali vyrábať dezinfekčné prostriedky, iné ochranné rúška, ďalšie inovujú dezinfekciu osôb novými technológiami.

Napríklad St. Nicolaus sa na linkách Slovenských Liehovarov zameral na výrobu čistého liehu, Skupina Slovnaft zas vyrába vlastný dezinfekčný prípravok. Na Odpady-portal.sk sme priniesli podrobnosti o týchto a ďalších projektoch v tomto článku.

NATUR-PACK prišiel s výzvou

Organizácia zodpovednosti výrobcov (OZV) NATUR-PACK na svojom webe už začiatkom apríla zverejnila viacero príkladov dobre praxe z radov jej klientov. Teraz sa OZV na výrobcov obracia s výzvou, aby jej dali o svojich inováciách vedieť.

„Ak ste zmenu vo svojej výrobe v súvislosti s koronavírusom urobili aj vy, napíšte nám prosím na emailovú adresu office@naturpack.sk, a my veľmi radi zverejníme na svojich sociálnych sieťach aj príklad z vašej dobre praxe a prispejeme tak k šíreniu pozitívnych správ, ktorých je okolo nás v tomto období naozaj veľmi málo,“ hovorí Marek Brinzík, PR riaditeľ NATUR-PACK.

OZV NATUR-PACK má na starosti takmer 8000 klientov, výrobcov, z ktorých poplatkov zabezpečuje triedenie a recykláciu odpadov, ako aj zvyšovanie environmentálneho povedomia.

„Sme nesmierne hrdí na skutočnosť, že už pár dní po prepuknutí pandémie koronavírusu na území Slovenska viacerí naši klienti okamžite zareagovali a upravili svoje portfólio. Pomáhajú tak aj sebe, ale predovšetkým Slovensku, bojovníkom v prvej línii, lekárom, zdravotníkom, silovým zložkám a v neposlednom rade i slovenskej verejnosti,“ uviedol NATUR-PACK.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Severná Kórea chce viac recyklovať. Ľudia musia triediť, aj keď odpad netvoria

Severná Kórea chce viac recyklovať. Ľudia musia triediť, aj keď odpad netvoria

Cieľom recyklácie v komunistickej krajine nie sú environmentálne obavy, ale snaha o dosiahnutie surovinovej sebestačnosti.

Aktualizované: Pozvánka na konferenciu: ODPADY 2021

Aktualizované: Pozvánka na konferenciu: ODPADY 2021

Organizátor EKOS Plus pozýva na deviaty ročník odpadárskej konferencie, ktorá sa bude konať 17. a 18. júna v Žiline.

Monitoring odpadového hospodárstva | 9. - 16. 6. 2021

Monitoring odpadového hospodárstva | 9. - 16. 6. 2021

Prehľad noviniek v médiách, legislatíve, investíciách a verejnom obstarávaní v odpadovom hospodárstve za uplynulé obdobie.