Eversheds Sutherland

Polopodzemné kontajnery inštalovali aj v Martine

Moderné kontajnery zaberajú menej miesta, mesto si sľubuje aj zníženie nákladov na odvoz odpadu.

Polopodzemné kontajnery inštalovali aj v Martine
Foto: Mesto Martin

Medzi mestá, ktoré existujúce stojiská s tradičnými kontajnermi na komunálny odpad nahrádzajú modernými (polo) podzemnými kontajnermi, patrí aj Martin. Tamojšia radnica inštalovala koncom minulého roka prvé polopodzemné kontajnery v troch lokalitách. Nedávno pribudli nové stojiská.

„Život na sídliskách je v dnešnej dobe často bojom o priestor. V mestských častiach pribúdajú autá, obyvatelia chcú využiť každú voľnú plochu, ale zároveň myslieť ekologicky. Jedným z najmodernejších riešení je budovanie stojísk na polopodzemné kontajnery,“ uviedol primátor Martina Ján Danko.

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)