NATUR-PACK

U nášho suseda vybudujú novú linku na energetické využitie odpadu. Projekt prešiel procesom EIA

Z energetického hľadiska má ísť o najmodernejšiu linku v krajine.

U nášho suseda vybudujú novú linku na energetické využitie odpadu. Projekt prešiel procesom EIA
Foto: SAKO Brno

Projekt brnianskej spoločnosti SAKO (nová Linka K1) úspešne prešiel procesom EIA, pričom SAKO koncom decembra dostalo súhlasné záväzné stanovisko od Ministerstva životného prostredia Českej republiky. O pripravovanom projekte sme bližšie informovali v tomto článku.

V súčasnej dobe spoločnosť prevádzkuje dve linky K2 a K3 v rámci zariadenia na energetické využitie odpadov. Existujúce linky dokážu spracovať 230-tisíc ton nerecyklovateľného zmesového komunálneho odpadu ročne.

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)