Budaj a Sulík spoločne navštívili spaľovne rádioaktívneho odpadu | ODPADY-PORTAL.SK
NATUR-PACK
REDOX
MARIUS PEDERSEN

Budaj a Sulík spoločne navštívili spaľovne rádioaktívneho odpadu

Ministri sa zaujímali aj o nakladanie s vyhoretým jadrovým palivom.

Ján Budaj

Foto: JAVYS

Ministri životného prostredia a hospodárstva, Ján Budaj (OĽaNO) a Richard Sulík (SaS) ktorí sa v uplynulých mesiacoch dostali do sporu v súvislosti so spaľovaním zahraničného rádioaktívneho odpadu, si včera, 11. mája 2021, spoločne prezreli zariadenia Jadrovej a vyraďovacej spoločnosti (JAVYS) v Jaslovských Bohuniciach.

„Raz vidieť je lepšie ako tisíckrát počuť,“ uviedol po návšteve JAVYS-u R. Sulík. „Preto som rád, že minister životného prostredia navštívil JAVYS osobne a presvedčil sa, že rádioaktivita na pracoviskách je takmer nulová a že si bol prezrieť aj spaľovne rádioaktívnych odpadov, kde mal možnosť vidieť, že odpad, ktorý sa tam spracováva má tiež takmer minimálnu aktivitu. Zároveň videl, že prevádzky sú prísne monitorované a bezpečné.“

Okrem pôvodnej a novovybudovanej spaľovne rádioaktívneho odpadu si ministri prezreli tiež medzisklad vyhoretého jadrového paliva, ktorého kapacita je aktuálne naplnená už na 93 % a JAVYS preto pracuje na jeho rozšírení.  

Podrobnosti o návšteve ministrov v JAVYS sme priniesli na Energie-portal.sk.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Pozvánka na konferenciu: ODPADY 2022

Pozvánka na konferenciu: ODPADY 2022

Organizátor EKOS Plus pozýva na 10. ročník konferencie, ktorá sa uskutoční koncom júna v Žiline (aktualizovaný program).

Predchádzajúce vlády zbabelo nezaviedli zber kuchynského odpadu, tvrdí Ján Budaj (prepis vystúpenia)

Predchádzajúce vlády zbabelo nezaviedli zber kuchynského odpadu, tvrdí Ján Budaj (prepis vystúpenia)

Prinášame časť prepisu vystúpenia Jána Budaja, ktorá sa týkala odpadového hospodárstva, v rozprave počas vyslovovania nedôvery ministrovi životného prostredia.

Monitoring odpadového hospodárstva | 16. - 21. 6. 2022

Monitoring odpadového hospodárstva | 16. - 21. 6. 2022

Prehľad noviniek v médiách, legislatíve, investíciách a verejnom obstarávaní v odpadovom hospodárstve za uplynulé obdobie.