Ako vzdelávať o triedení a odpadoch? NATUR-PACK pripravil semináre pre učiteľov | ODPADY-PORTAL.SK
NATUR-PACK
REDOX
INISOFT

Ako vzdelávať o triedení a odpadoch? NATUR-PACK pripravil semináre pre učiteľov

Bezplatné školenia určené najmä pre pedagógov materských a základných škôl prinášajú praktické informácie o projekte, ktorý môžu učitelia využiť pri vzdelávaní.

Garbage Gobblers

Garbage Gobblers / Foto: NATUR-PACK

Organizácia zodpovednosti výrobcov (OZV) NATUR-PACK sa v roku 2018 stala odborným partnerom pre unikátnu hru Garbage Gobblers. O dva roky neskôr na hru nadviazal aj vzdelávací portál nesúci ten istý názov.

Práve na využitie edukatívneho potenciálu portálu a hry Garbage Gobblers je zameraná séria vzdelávacích seminárov, ktoré v týchto dňoch organizuje OZV NATUR-PACK pre pedagógov v partnerských samosprávach.

„Sme presvedčení, že Garbage Gobblers dokáže pritiahnuť pozornosť detí i pedagógov a formou zážitku bude motivovať k zodpovednému nakladaniu s odpadmi a k ochrane životného prostredia. Veríme, že semináre pomôžu nadobudnúť skúsenosti, ako obohatiť bežnú výuku,“ priblížila Monika Hamajová z PR oddelenia OZV NATUR-PACK.

Bezplatné semináre sú určené predovšetkým pre učiteľov a pedagógov materských a základných škôl v partnerských samosprávach OZV NATUR-PACK. Ich kompletný zoznam nájdete TU.

„Prostredníctvom seminárov sa pedagógovia učia princípom tabletovej hry a možnostiam využitia vzdelávacieho portálu. Počas hodiny a pol sa dozvedia praktické informácie o programe, ktoré môžu neskôr využiť vo svojom vzdelávaní,“ vysvetlila M. Hamajová.

Odborný výklad od troch skúsených lektorov Alenky Vajdovej (Deti čistej Zeme, o.z.), Laury Martinkovej (Odvážene, bezobalový obchod v Prešove) a Andyho Popoviča (Ekovýlety.sk) na vzdelávacích seminároch prináša konkrétne nápady a triky na edukatívne aktivity, ale aj návody, ako pristupovať k problematike environmentalistiky vo vyučovacom procese.

V apríli prebehlo už druhé kolo týchto vzdelávacích seminárov. Každý mesiac je možnosť prihlásiť sa na jeden spomedzi viacerých termínov zverejnených na webstránke OZV NATUR-PACK.

„Veľký záujem o semináre a pozitívne odozvy od doterajších účastníkov nás presviedčajú o tom, že to, čo robíme, má zmysel. Preto sme sa rozhodli v ich organizovaní pokračovať. Už čoskoro na našej webovej stránke zverejníme ďalšie voľné termíny,“ doplnila M. Hamajová.

Všetky potrebné informácie, tipy a triky nájdete na oficiálnej stránke www.garbagegobblers.sk. Okrem toho si predstavenie portálu a jeho hlavné ciele priamo od autorky Táni Zacharovskej môžete pozrieť na YouTube kanáli NATUR-PACK verejnosti.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Aké kontajnery sa hodia na zberný dvor? Obce zaujímajú dodacie lehoty, ceny aj možnosti dotácie

Aké kontajnery sa hodia na zberný dvor? Obce zaujímajú dodacie lehoty, ceny aj možnosti dotácie

Samosprávy, ktoré sa rozhodnú rozšíriť kapacity pre triedený zber odpadu alebo vybudovať nový zberný dvor, môžu žiadať o príspevok z eurofondov.

Niekedy za úhradu, niekedy bez nej. Ako správne účtovať a evidovať plastové tašky?

Niekedy za úhradu, niekedy bez nej. Ako správne účtovať a evidovať plastové tašky?

V niektorých prípadoch obchodníci musia spoplatňovať aj mikroténové vrecká. Účtovaním poplatkov však ich povinnosti zďaleka nekončia.

Evidenčné a ohlasovacie povinnosti v januári 2022

Evidenčné a ohlasovacie povinnosti v januári 2022

Aké evidenčné a ohlasovacie povinnosti v odpadovom hospodárstve musí dodržiavať držiteľ odpadu, sprostredkovateľ alebo obchodník v januári 2022? Prinášame vám ich prehľad.