Ako vzdelávať o triedení a odpadoch? NATUR-PACK pripravil semináre pre učiteľov | ODPADY-PORTAL.SK
NATUR-PACK
MEVA SK
INISOFT

Ako vzdelávať o triedení a odpadoch? NATUR-PACK pripravil semináre pre učiteľov

Bezplatné školenia určené najmä pre pedagógov materských a základných škôl prinášajú praktické informácie o projekte, ktorý môžu učitelia využiť pri vzdelávaní.

Garbage Gobblers

Garbage Gobblers / Foto: NATUR-PACK

Organizácia zodpovednosti výrobcov (OZV) NATUR-PACK sa v roku 2018 stala odborným partnerom pre unikátnu hru Garbage Gobblers. O dva roky neskôr na hru nadviazal aj vzdelávací portál nesúci ten istý názov.

Práve na využitie edukatívneho potenciálu portálu a hry Garbage Gobblers je zameraná séria vzdelávacích seminárov, ktoré v týchto dňoch organizuje OZV NATUR-PACK pre pedagógov v partnerských samosprávach.

„Sme presvedčení, že Garbage Gobblers dokáže pritiahnuť pozornosť detí i pedagógov a formou zážitku bude motivovať k zodpovednému nakladaniu s odpadmi a k ochrane životného prostredia. Veríme, že semináre pomôžu nadobudnúť skúsenosti, ako obohatiť bežnú výuku,“ priblížila Monika Hamajová z PR oddelenia OZV NATUR-PACK.

Bezplatné semináre sú určené predovšetkým pre učiteľov a pedagógov materských a základných škôl v partnerských samosprávach OZV NATUR-PACK. Ich kompletný zoznam nájdete TU.

„Prostredníctvom seminárov sa pedagógovia učia princípom tabletovej hry a možnostiam využitia vzdelávacieho portálu. Počas hodiny a pol sa dozvedia praktické informácie o programe, ktoré môžu neskôr využiť vo svojom vzdelávaní,“ vysvetlila M. Hamajová.

Odborný výklad od troch skúsených lektorov Alenky Vajdovej (Deti čistej Zeme, o.z.), Laury Martinkovej (Odvážene, bezobalový obchod v Prešove) a Andyho Popoviča (Ekovýlety.sk) na vzdelávacích seminároch prináša konkrétne nápady a triky na edukatívne aktivity, ale aj návody, ako pristupovať k problematike environmentalistiky vo vyučovacom procese.

V apríli prebehlo už druhé kolo týchto vzdelávacích seminárov. Každý mesiac je možnosť prihlásiť sa na jeden spomedzi viacerých termínov zverejnených na webstránke OZV NATUR-PACK.

„Veľký záujem o semináre a pozitívne odozvy od doterajších účastníkov nás presviedčajú o tom, že to, čo robíme, má zmysel. Preto sme sa rozhodli v ich organizovaní pokračovať. Už čoskoro na našej webovej stránke zverejníme ďalšie voľné termíny,“ doplnila M. Hamajová.

Všetky potrebné informácie, tipy a triky nájdete na oficiálnej stránke www.garbagegobblers.sk. Okrem toho si predstavenie portálu a jeho hlavné ciele priamo od autorky Táni Zacharovskej môžete pozrieť na YouTube kanáli NATUR-PACK verejnosti.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Spracovávajú kuchynský a reštauračný odpad. Bioplynová stanica poskytuje aj hygienizáciu

Spracovávajú kuchynský a reštauračný odpad. Bioplynová stanica poskytuje aj hygienizáciu

Pri bioplynovej stanici otvorili novú hygienizačnú linku. Odpad prijímajú 24 hodín, sedem dní v týždni.

Rozhovor YEME: Bioodpad sa snažíme v čo najväčšej miere eliminovať. Chceme ho čo najmenej vytvárať, pomáhať ním alebo ho zhodnocovať

Rozhovor YEME: Bioodpad sa snažíme v čo najväčšej miere eliminovať. Chceme ho čo najmenej vytvárať, pomáhať ním alebo ho zhodnocovať

Naším cieľom bolo uzatvoriť kruh, kedy vzniknutý bioodpad a biodegradovateľné obaly dokážeme spracovať na kompost, ktorý bude následne smerovať k našim zákazníkom, hovorí Dagmar Skalníková z YEME.

Smrdí vám doma bioodpad? Ak sa ho správne zbavíte, ešte aj ušetríte

Smrdí vám doma bioodpad? Ak sa ho správne zbavíte, ešte aj ušetríte

Bioodpad však nie je problém, pretože aj doteraz ho ľudia vytvárali, ale dôležité je, v akej nádobe skončia jeho zvyšky.