Sensoneo získalo miliónovú investíciu na podporu svojej expanzie | ODPADY-PORTAL.SK
Eversheds Sutherland
MEVA SK
MARIUS PEDERSEN

Sensoneo získalo miliónovú investíciu na podporu svojej expanzie

Spoločnosť poskytujúca podnikové riešenia pre smart manažment odpadov získala investíciu vo výške 2 milióny eur z Fondu Európskej rady pre inovácie a fondu Venture to Future.

Sensoneo získalo investíciu na podporu svojej expanzie

Foto: Sensoneo

  • Aktuality |  21.10.2021 |  TS Sensoneo / redakcia

Investícia z Európskej rady pre inovácie nadväzuje na úspešnú žiadosť spoločnosti Sensoneo vo výzve EIC Akcelerátor z októbra 2020, kedy získala grant od Európskej rady pre inovácie na podporu plošného nasadenia svojich inovatívnych odpadových riešení v dvoch európskych hlavných mestách, a finalizáciu vývoja svojich výskumno-vývojových prototypov, ktoré zahŕňajú aj riešenie “Pay as you sort” – čiže “Plaťte podľa toho, ako kvalitne triedite”.

“S potešením oznamujem, že Fond EIC podporuje spoločnosť Sensoneo v ďalšom rozvoji jej prelomových riešení, ktoré menia spôsob riadenia odpadov ako na úrovni miest, tak aj v plošnom zmysle. Táto investícia je tiež dôkazom európskeho záväzku k podpore digitálneho prechodu všetkého, čo súvisí so životným prostredí a zelenou ekonomikou vrátane efektívnej správy odpadov, ktorá umožňuje znížiť environmentálnu stopu týchto služieb,” povedal člen investičného výboru fondu EIC.

Venture to Future Fund je výsledkom spoločnej iniciatívy Európskej investičnej banky a Ministerstva financií SR prostredníctvom Slovak Investment Holding. Svojim nastavením ide o prvý venture fond daného typu v CEE regióne, ktorý získal kapitál od EIB. Fond sa sústreďuje na podporu a rast spoločností s vysoko inovatívnym potenciálom.

„Sensoneo považujeme za jednu z najinovatívnejších spoločností v CEE regióne. Ich technologicky prepracované riešenie je ukážkovým príkladom toho, ako digitálne technológie dokážu transformovať aj tak komplexné a konzervatívne odvetvie, akým je odpadové hospodárstvo. Veríme, že s pomocou našej investície sa spoločnosti podarí ešte výraznejšie napredovať a posúvať mestá k väčšej transparentnosti a udržateľnosti v nakladaní s odpadmi,“ dodáva Miriama Kováčová, členka predstavenstva, Venture to Future Fund.

Doteraz Sensoneo získalo investíciu v celkovej výške 2,8 milióna eur z fondov Credo Ventures, Ysoft Ventures, Crowdberry, Sonoma Ventures a Slovak Investment Holding. Od svojho založenia v roku 2017 sa Sensoneo dokázalo etablovať na jedného z lídrov rýchlo rastúceho globálneho trhu smart odpadových riešení. Spoločnosť sídli v Bratislave, pričom v marci 2021 otvorila pobočku s joint-venture partnerom v Arizone, USA.

Riešenia spoločnosti Sensoneo sa aktuálne využívajú v projektoch vo viac ako 60 krajinách, kde zákazníkom umožňujú riadiť odpad efektívne, optimalizovať procesy, šetriť náklady, zabraňovať prebytočnej environmentálnej stope a získavať presné dáta pre svoje strategické odpadové rozhodnutia.

Martin Basila

 
 

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
  • Printový mesačník Odpadové hospodárstvo s prílohou ENERGO (ISSN 1338-595X)
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Mohlo by vás zaujímať

Pozvánka na konferenciu: ODPADY 2022

Pozvánka na konferenciu: ODPADY 2022

Organizátor EKOS Plus pozýva na 10. ročník konferencie, ktorá sa uskutoční koncom júna v Žiline (aktualizovaný program).

Predchádzajúce vlády zbabelo nezaviedli zber kuchynského odpadu, tvrdí Ján Budaj (prepis vystúpenia)

Predchádzajúce vlády zbabelo nezaviedli zber kuchynského odpadu, tvrdí Ján Budaj (prepis vystúpenia)

Prinášame časť prepisu vystúpenia Jána Budaja, ktorá sa týkala odpadového hospodárstva, v rozprave počas vyslovovania nedôvery ministrovi životného prostredia.

Monitoring odpadového hospodárstva | 16. - 21. 6. 2022

Monitoring odpadového hospodárstva | 16. - 21. 6. 2022

Prehľad noviniek v médiách, legislatíve, investíciách a verejnom obstarávaní v odpadovom hospodárstve za uplynulé obdobie.