Eversheds Sutherland
MEVA SK
MARIUS PEDERSEN

Ďalší ročník konferencie Deň odpadového hospodárstva bude na jar 2022

Organizátori pripravujú podujatie vo vynovenom formáte.

Deň odpadového hospodárstva

Deň odpadového hospodárstva v roku 2019 / Foto: Odpady-portal.sk

V poradí 17. ročník konferencie Deň odpadového hospodárstva (DOH) sa uskutoční v posunutom termíne na jar 2022. Denník Odpady-portal.sk o tom informovali organizátori podujatia.

„Súčasťou konferencie, ako je už zvykom, bude aj slávnostné odovzdávanie cien odpadového hospodárstva – Zlatý mravec,“ uviedol Ján Makovník, konateľ spoločnosti Reclay Slovensko, ktorá podujatie organizačne zabezpečuje. Podujatie však podľa neho prinesie aj novinky a uskutoční sa vo vynovenom formáte. 

DOH sa zaraďuje k najstarším odborným podujatiam odpadového hospodárstva na Slovensku. Konferencia vytvára priestor na stretnutie odborníkov nielen zo Slovenska, ale aj z mnohých členských štátov EÚ, čo umožňuje vzájomnú komunikáciu a výmenu skúseností.

„Organizátori podujatia sa tešia na osobné stretnutie s účastníkmi tohto najnavštevovanejšieho podujatia svojho druhu v SR,“ doplnil J. Makovník.

Vlaňajší 16. ročník DOH bol pre zhoršenú pandemickú situáciu vysielaný online zo štúdia v Bratislave. Konferencia sa do minulého roka tradične uskutočňovala na jeseň.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Kam patrí odpad z testovania na COVID-19 v domácnosti? Ministerstvo vysvetľuje

Kam patrí odpad z testovania na COVID-19 v domácnosti? Ministerstvo vysvetľuje

Odpad z domáceho testovania môžete vyhodiť do čierneho kontajnera na zmesový komunálny odpad, tvrdí envirorezort.

V českom meste zväčšujú objem nádob na triedený odpad

V českom meste zväčšujú objem nádob na triedený odpad

Často vznikajúce “vláčiky” nádob s odpadom popri bytových domoch nahradia veľkoobjemovými kontajnermi na papier, plasty a sklo.

Monitoring odpadového hospodárstva | 25. - 30. 11. 2021

Monitoring odpadového hospodárstva | 25. - 30. 11. 2021

Prehľad noviniek v médiách, legislatíve, investíciách a verejnom obstarávaní v odpadovom hospodárstve za uplynulé obdobie.