Štát nevie prijať peniaze do Modernizačného fondu, MŽP chce rýchlo meniť legislatívu | ODPADY-PORTAL.SK
NATUR-PACK
REDOX
INISOFT

Štát nevie prijať peniaze do Modernizačného fondu, MŽP chce rýchlo meniť legislatívu

Väčšina zo 120 miliónov eur má smerovať na účet Environmentálneho fondu.

peniaze

Foto: Depositphotos

Slovensko musí urgentne zmeniť zmeniť zákon o Environmentálnom fonde a zákon o obchodovaní s emisnými kvótami. Inak krajine hrozí, že nedokáže prijať prvý transfer v objeme 120 miliónov eur, ktorý má krajine poskytnúť Európska investičká banka v rámci novovytvoreného Modernizačného fondu.

Vyplýva to z informácií, ktoré zverejnilo ministerstvo životného prostredia spolu s legislatívny materiálom, ktorý 8. decembra prijala vláda a o ktorom v skrátenom legislatívnom konaní rokujú poslanci NR SR. Téme sa podrobnejšie venujeme v článku na Energie-portal.sk.

Modernizačný fond by mal slovenským podnikom v priebehu najbližších 10 rokov rozdeliť viac ako 1,3 miliardy eur. Pravidlá fondu umožňujú, aby sa o podporu uchádzali aj investičné zámery v odpadovom hospodárstve, najväčšia časť zdrojov by však mala smerovať do energetiky a priemyslu.

Prostriedky z prvého transferu si majú prostredníctvom dvoch schém štátnej pomoci rozdeliť teplárne a výrobcovia elektriny z obnoviteľných zdrojov energie. Väšina 120-miliónového balíka sa bude rozdeľovať v rámci schémy, ktorej vykonávateľom je Environmentálny fond, menšia časť sumy by sa mala dostať k príjemcom cez rezort hospodárstva.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Ďalšou krajinou so zákazom jednorazových plastov sa stala Česká republika

Ďalšou krajinou so zákazom jednorazových plastov sa stala Česká republika

U našich západných susedov prešiel zákon o zákaze jednorazových plastov.

OZV ASEKOL SK je dôveryhodný partner

OZV ASEKOL SK je dôveryhodný partner

Potvrdila to kontrola Slovenskej inšpekcie životného prostredia.

Monitoring odpadového hospodárstva | 1. - 7. 8. 2022

Monitoring odpadového hospodárstva | 1. - 7. 8. 2022

Prehľad noviniek v médiách, legislatíve, investíciách a verejnom obstarávaní v odpadovom hospodárstve za uplynulé obdobie.