Predĺženie cenovej regulácie tzv. recyklačných poplatkov aj na rok 2022, ktoré v decembri minulého roka v novele príslušnej vyhlášky navrhlo ministerstvo životného prostredia (MŽP), narazilo na ostrú kritiku Protimonopolného úradu (PMÚ). V medzirezortnom pripomienkovom konaní envirorezortu adresoval viacero výhrad.
Vyhláška č. 373/2015 Z.z. v spojení s ustanovením v § 59 zákon č. 79/2015 Z. z. o odpadoch ukladá organizáciám zodpovednosti výrobcov (OZV) povinnosť uhrádzať zberovým spoločnostiam „náklady na zabezpečenie triedeného zberu a zhodnotenia o odpadov z obalov a odpadov z neobalových výrobkov najmenej vo výške ekonomicky oprávnených výdavkov ustanovených vykonávacím predpisom,“ teda tzv. recyklačných poplatkov.
Zostáva vám 73% na dočítanie↓
Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.
Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.
Predplatné obsahuje:
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
© PROPERTY & ENVIRONMENT s. r. o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.